Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lawlessová ešte nehrala, proti Prešovu už nastúpi

Sportnet|Publikované 8. feb 2009 o 23:00

MAJSTER POD KOŠOM IMPROVIZOVALNa zopakovanie šokujúceho výsledku nebolo tentoraz ani pomyslenia. Basketbalistky Maximy Broker sa v mestskom derby

MAJSTER POD KOŠOM IMPROVIZOVAL

Na zopakovanie šokujúceho výsledku nebolo tentoraz ani pomyslenia. Basketbalistky Maximy Broker sa v mestskom derby pohrali s Cassoviou ako starý kocúr s vyplašenou myškou. Druhýkrát sa už nedali od tohto súpera ponížiť a naložili mu o 57 bodov.

KOŠICE. Pred troma mesiacmi zdolala Cassovia senzačne majstra 74:69 a prerušila jeho 45-zápasovú jazdu extraligou bez jedinej prehry. Tentoraz sa už nič také nečakalo a ani sa nekonalo.

Len dve pivotky

Domáce rozkrútili svoj valec od začiatku, hoci nastúpili len s ôsmimi hráčkami. Najmä na poste pivotiek pociťovali deficit. Američanka Kraayeveldová je už doma v USA, kde sa pripravuje na WNBA (príde späť až na finále extraligy), Kováčová si na tréningu narazila prst a nová posila z Prešova Lawlessová sledovala duel len v civile, keďže z administratívnych dôvodov ešte nemohla nastúpiť (premiéru si odkrúti až v stredu proti Prešovu). K dispozícii tak mali len dve klasické pivotky Jurčenkovú a Salkauskeovú, pričom prvá menovaná sa krátko pred koncom aj vyfaulovala, takže dohrávali len s jedinou. Museli teda improvizovať, pod košom zaskakovala aj vysoká krídelníčka Spencerová. "Myslím si, že až do konca sezóny to bude dosť o improvizácii. To družstvo, na ktoré sme všetci, aj diváci boli zvyknutí, totiž v nasledujúcich zápasoch trošíčku zmení tvár. Aj tam teda budeme musieť hľadať optimálnu zostavu, respektíve improvizovať, ale dúfame, že napriek tomu budeme takto úspešní," uviedol tréner Maximy Broker Štefan Svitek.

O juniorke neuvažovali

V situácii, keď sa zhodou okolností ocitol len s dvoma pivotkami, mal majstrovský tím aj možnosť siahnuť do juniorského tímu a vytiahnuť na tento zápas nejakú podkošovú nádej odtiaľ, aby zvýšil počet pivotiek aspoň počtovo. "O tom sme neuvažovali. Už v najbližšom zápase totiž bude môcť nastúpiť naša najnovšia posila Lawlessová a aj Kováčová by sa mala vrátiť, jej zranenie by nemalo byť vážne. Pod košom sme teda dobre obsadení."

Aj akcie pre diváka

Napriek nekompletnej zostave predviedli žlto-modré koncentrovaný výkon, hrali s chuťou a na ihrisku to bolo vidieť. Viaceré kombinácie si vyslúžili potlesk tribún. "Zápas bol jednoznačne v našej réžii. Hrali sme dobre, aj pre diváka sme predviedli pekné akcie. Som teda spokojný sa výkonom aj výsledkom."

Vtedy sa porazili sami

Nikto nezabudol, že práve Cassovia pripravila Maxime Broker jedinú prehru v súťaži. Po spomínanom výsledku sa museli hráčky majstra červenať. Zmienil sa pred odvetou niečím tréner Svitek svojim hráčkam v šatni o tom, že ich čaká práve tento súper, ktorý im pred pár mesiacmi pripravil hanbu? "Ani nie. Ja si totiž myslím, že to nie tento súper nás vtedy porazil, ale sme sa v tom zápase porazili my sami," odvetil kormidelník.

MARIÁN ŠPACAI

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.