Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Lavíny na pokraji vyradenia, Svatošova prihrávka na Forsberga neprešla

TASR|27. apr 2004 o 12:33

Denver 27. apríla (TASR) - Hokejisti San Jose vyhrali v treťom zápase štvrťfinále play off NHL v Denveri nad domácim Coloradom 1:0 a v sérii vedú 3:0.

Pre reprezentačné mužstvo na MS sa tak rodí potenciálna posila v osobe mladého krídelníka Mareka Svatoša, ktorý patrí k najpríjemnejším prekvapeniam bojov o Stanleyho pohár. Tréner František Hossa v dejisku šampionátu vyhlásil, že v prípade skorého vývoja v neprospech Avalanche sa začne o Košičana zaujímať.

Slovenský mladík odohral iba necelých desať minút a na Jevgenija Nabokova vystrelil len raz, spoločne s Petrom Forsbergom sa však ocitol asi v najväčšej šanci domácich v záverečnej tretine. Spoločne sa v trháku rútili na bránku hostí, pričom v ceste im stál iba obranca Scott Hannan. Tomu sa však v poslednej chvíli podarilo zabrániť prieniku puku zo Svatošovej hokejky k Forsbergovi vo vyloženej pozícií.

"Obaja sú mimoriadne zruční hráči," vyhlásil obranca Sharks a pokračoval: "Videl som, že Svatošovi trošku poodišiel puk, tak som k nemu hneď vyrazil a podarilo sa mi prihrávku včas stečovať. Brániť týchto dvoch hráčov v úniku neželám nikomu." Hannan tak výrazne prispel k čistému kontu kazašského gólmana, ktorý v sérii neinkasoval už 112 minút a 59 sekúnd.

Forsberg navyše ukončil rekordnú sériu 13 play off zápisov v rade. Švédsky center ešte na začiatku štvrťfinálových súbojov prekonal métu Čecha Jaromíra Jágra, ktorý v roku 1996 bodoval v 11 zápasoch play off za sebou.

Západná konferencia:

COLORADO - SAN JOSE 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 49. Damphousse (Hannan, Marleau). Strely na bránku: 33:17, brankári: Aebischer - Nabokov, 18.007 divákov.