Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lavičkový osud Červeňa netrápi

Sportnet|Publikované 8. júl 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skSlovenský mužský volejbal zaznamenal ďalší úspech. Po roku sa náš tím opäť predstaví vo Final Four Európskej ligy.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Slovenský mužský volejbal zaznamenal ďalší úspech. Po roku sa náš tím opäť predstaví vo Final Four Európskej ligy. Postup Slováci podčiarkli na štvrtom turnaji Európskej ligy. V Rotterdame zdolali 3:2 Portugalsko, Veľkú Britániu 3:0 a domácej reprezentácii podľahli tesne 2:3. V skupine tak obsadili druhé miesto a nič na tom nezmení ani piaty turnaj, ktorý sa už našej reprezentácie netýka.

KOŠICE. Tréner slovenskej reprezentácie Talian Emanuele Zanini sa nebál skúšať v Európskej lige aj napriek postupovému cieľu mladých hráčov. Viacerí skúsení dostali voľno. Blokár Michal Červeň štartoval na prvom turnaji v Žiline, ďalšie dva sa ho netýkali, do Holandska ho však Zanini povolal. Niekdajší hráč Prešova však nastúpil len proti Portugalsku, zvyšné dve stretnutia odsledoval z lavičky.

"Ja som do Rotterdamu išiel s tým, že ak to bude potrebné, tak pomôžem. Ale to skôr vtedy, ak by sa niekto zranil. Predsa len, tri týždne som netrénoval, takže som nerátal s tým, že ma tréner vyťaží. Chlapci hrali dobre, takže ani nebol dôvod meniť zostavu," povedal nám po návrate z krajiny tulipánov Michal Červeň.

Seklo ho v chrbte

Priznal, že tréningový výpadok pociťoval na sebe aj sám. "Bolo to cítiť. Veď ma aj na prvom tréningu seklo v chrbte. Predsa len, ak dva-tri týždne netrénujete a ostatní boli stále v kolotoči, tak sa to prejaví. Ale chrbát je už v poriadku. Vynechal som len jeden tréning, s kondičným trénerom som si prešiel pár cvikov, dal si tabletky a prešlo to," vraví legionár z poľského Bydgoszczu. Inak v súčasnom tíme je Mišo najstarším hráčom. No nemá hlavu v smútku z toho, že na ihrisku trávia viac času mladší. "Takto to neberiem. Veď spoluhráčom to išlo. A vtedy tréner nemá dôvod striedať."

Blízko cenného skalpu

V Rotterdame mali Slováci blízko k tomu, aby porazili víťaza skupiny a dosiaľ nezdolané Holandsko. Domáci podľahli po päťsetovej dráme 2:3, cenný skalp však mali na dosah. "Paradoxné je, že najlepší výkon sme podali v stretnutí, ktoré sme prehrali. Škoda tých pár chýb v tajbrejku, tie rozhodli. Ale opäť sme sa presvedčili, že s Holandskom sa dá hrať a myslím, že aj vyhrať. "

Pritom s outsiderom skupiny - Veľkou Britániou sa naši potrápili. Dva sety boli vyrovnané až do konca. "Už po výhre nad Portugalskom sme vedeli, že postup do Final Four by nám nemal ujsť. S Britmi chýbal zápasu adrenalín. Začali sme svižne, prvý set vyhrali 25:14, ale potom prišlo poľavenie. Bolo to v hlavách, ďalšie dva sety sme síce zvládli, ale bolo to nemastné-neslané. "

Do Turecka asi nepôjde

Vlani skončila naša reprezentácia vo Final Four tretia. V tureckej Burse sa o necelé dva týždne môže pokúsiť dostať ešte vyššie. "Ale bude to ťažké. V semifinále zrejme narazíme na Nemecko, víťaza druhej skupiny. A Nemci asi nastúpia v plnej sile, veď sa pripravujú na olympiádu v Pekingu. Posledné stretnutia sme s nimi prehrávali, aj keď niektoré boli vyrovnané," hovorí Michal, ktorého sa Final Four takmer naisto týkať nebude. "S trénerom Zaninim sme sa dohodli, že budem len v zálohe. Do zostavy sa vráti Kohút, ktorý mal teraz voľno. Ja som vlastne ani do Holandska nemal ísť, bol som len na telefóne, s tým, že prídem, len ak niekto vypadne. Aj teraz je to tak. Môžem oddychovať, hoci na dovolenku do zahraničia sa nechystám, lebo musím byť k dispozícii, ak by sa ozvali z reprezentácie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.