Lavička Prešova zdolala Trenčín

Súboj s Trenčínom. Šarišania pri vstupe do sezóny bodovali naplno.
Súboj s Trenčínom. Šarišania pri vstupe do sezóny bodovali naplno. (Autor: frk)
Michal Frank|8. okt 2012 o 00:00

Bez väčších ťažkostí si volejbalisti VK PU Mirad Prešov poradili pri svojom štarte v novej extraligovej sezóne so súperom z Trenčína.

Na víťazstve 3:0 sa podieľala celá lavička.

PREŠOV. Odložená premiéra Prešovčanom na domácej palubovke vyšla.

Mladý tím spod hradu Matúša Čáka náporu favorita ako–tak odolával len v prvom sete, v ďalších dejstvách už držali vývoj zápasu pevne vo svojich rukách zverenci Ľuboslava Šalatu.

Domáci lodivod zapojil do zápasu celú lavičku. Absentoval len nový nahrávač Škľar z Bieloruska, ktorého do hry nevpustili administratívne dôvody zo strany federácie.

VK PU všetky potrebné papiere dodal, takže nová posila by sa mala objaviť v tíme Prešova už v budúcotýždňovom zápase v Starej Ľubovni.

„Vedel som, čo si môžeme dovoliť. Preto som chcel, aby hrali všetci. Úvod sezóny býva poznačený nervozitou a očakávaním, a my sme sa dopúšťali množstva zbytočných chýb,“ povedal po zápase kouč.

Z náhradníkov, ktorí sa zapojili do boja, nevyzdvihol žiadneho: „Všetci striedali dobré okamihy so slabšími. Stále máme dosť nedostatkov, na ktorých musíme popracovať.“

Svoju extraligovú premiéru medzi mužmi absolvoval Matej Andráš.

„Tréner mi v piatok na večernom tréningu povedal, že si zahrám. Bol som nervózny, ale prekonal som to a hralo sa mi celkom dobre,“ povedal blokár po svojom debute.

ico

VK PU Mirad Prešov - COP Trenčín 3:0 (23, 16, 14)

Perex

Zápas trval 85 minút, rozhodovali Niklová a Andrejčák, 150 divákov.
Zostava Prešova:
Maroš Sopko, Beňa, Faron, Mikita, Lux, Tholt (liberá Lampart a Ogurčák; Hudák, Andráš, Bajcura, Németh)

frk

Nachádzate sa tu: