Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Laurinca zvolili do výkonného výboru UEFA

(Autor: SME - Vladimír Šimíček)
SITA|24. máj 2013 o 17:05

Voľba sa uskutočnila v piatok na kongrese UEFA v Londýne.

LONDÝN. Bývalý prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) František Laurinec prejavil úprimnú spokojnosť, že v piatok sa stal opätovne členom výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA). "Som skutočne šťastný a spokojný. Je to veľké zadosťučinenie nielen pre mňa, ale aj pre celý slovenský futbal," povedal v piatok popoludní pre agentúru SITA 61-ročný rodák z Veľkých Uheriec.

Na osem miest vo výkonnom výbore bolo deväť kandidátov, z ktorých šesť, medzi nimi aj Laurinec, pôsobilo v tejto funkcii aj v predchádzajúcom volebnom období (4 roky). O posty sa okrem spomenutého slovenského zástupcu uchádzali funkcionári z Anglicka, Nemecka, Talianska, Izraela, Portugalska, Holandska, Dánska a Cypru. Portugalský kandidát Fernando Gomes však krátko pred voľbami stiahol svoju kandidatúru.

"Pripúšťasl som si samozrejme aj možnosť, že nemusím uspieť. Sú to voľby, takže treba rátať so všetkými alternatívami. Podľa mojich odhadov som však mal solídnu šancu na úspech. Už som za tých pár rokov urobil pomerne dosť pre európsky futbal vo viacerých oblastiach. Určite zavážila aj moja skúsenosť pri spolupodieľaní sa na organizovaní minuloročných majstrovstiev Európy v Poľsku a na Ukrajine. Som skutočne rád, že som zúročil skúsenosti a pokračujem vo výkonnom výbore," vyhlásil František Laurinec.

Novými členmi VV UEFA na nasledujúce štvorročné obdobie sú prezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Wolfgang Niersbach a Angličan David Gill. Okrem Františka Laurinca dostali opätovne dôveru Talian Giancarlo Abete, Dán Allan Hansen, Cyperčan Marios N Lefkaritis, Izraelčan Avraham Luzon a Michael van Praag z Holandska.

"Budem pracovať pre komisie, ktoré mi pridelili - Komisiu pre prestupy hráčov a otázky hráčskych zmlúv a Legislatívnu komisiu. Samozrejme, že zostávam aj členom expertnej skupiny pre bezpečnosť na štadiónoch. V rámci mojej aktivity chcem prispieť k zvýšeniu vplyvu slovenského futbalu a tiež pomôcť získať mu väčší rešpekt u ostatných národných federácií, asociácií a zväzov, ale aj celkovo," opísal náplň svojej práce F. Laurinec.

Vrcholný slovenský funkcionár zostane v Londýne až do nedele 26. mája a priamo z čestnej lóže štadióna si pozrie finále Ligy majstrov medzi Borussiou Dortmund a Bayernom Mníchov, ktoré sa uskutoční v sobotu o 20.45 h SELČ vo Wembley. "Myslím si, že Bayern je mierny favorit. Na druhej strane bude mať Dortmund psychologickú výhodu. Bayern je určite pod veľkým tlakom, k tomu prispieva aj fakt, že minulý rok neuspel vo finále v domárom prostredí. Každopádne to bude podľa mňa krásne ofenzívne divadlo. Jedno je isté, určite vyhrajú Nemci," vtipne uzavrel František Laurinec.

Súvisiace články