Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lastomír zopakoval päťgólový kúsok v jednom polčase

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

Po Budkovciach si nečakaný prídel odniesli aj Čičarovce. V nedeľu hostia doma Strážske.MICHALOVCE. Streliť v jednom zápase päť gólov je výnimočná

Po Budkovciach si nečakaný prídel odniesli aj Čičarovce. V nedeľu hostia doma Strážske.

MICHALOVCE. Streliť v jednom zápase päť gólov je výnimočná vec, zopakovať to dvakrát za sebou je už ojedinelé, no urobiť to dvakrát za sebou v priebehu jediného polčasu je už doslova rarita. Takouto bilanciou sa môžu pochváliť futbalisti piatoligového Lastomíra, ktorí najprv v prvom kole majstrovskej súťaže zmietli po uragáne v druhom polčase z ihriska nováčika z Budkoviec po výsledku 5:3 (0:3) a naposledy takmer to isté zopakovali aj v Čičarovciach, kde vyhrali 5:1 (5:0). Mimochodom, to isté sa podarilo aj spomínaným Budkovciam, ktoré po výprasku v Lastomíre vybuchli v druhom polčase aj doma proti Sokoľanom, ktorým podľahli 1:5, hoci do prestávky ešte viedli 1:0.

Suverénny výkon

Tréner Lastomíra Jozef Štafura kategoricky vylúčil, že by v nedeľu na ihrisku v Čičarovciach podalo jeho mužstvo taký dvojtvárny výkon, ako týždeň predtým doma s Budkovcami. "Tieto zápasy spája jedine fakt, že sme dokázali v priebehu jedného polčasu streliť päť gólov, akurát, že Budkovciam sme ich dali v druhom polčase a Čičarovciam v prvom," vysvetlil J. Štafura a svoje mužstvo za nedeľňajší výkon vyzdvihol. "Snažili sme sa hrať kombinačne presne, čo nám do bodky vychádzalo. Strelili sme päť krásnych gólov a mohli sme aj viac. Po prestávke sme zmenili spôsob hry, stiahol som najlepších hráčov Senjuža, M. Dzurja i Verbiča, takže možno aj preto sa náš gólostroj zastavil," doplnil skúsený kormidelník.

V nedeľu doma Strážske

Jozef Štafura zaregistroval aj výsledok z Budkoviec, kde domáci podľahli Sokoľanom 1:5 po piatich góloch v druhom polčase. "Podobnosť so zápasom u nás je možno čisto náhodná, ale aspoň sa potvrdilo, že chyba je asi niekde inde, a nie u nás. Po zápase s Budkovcami sme sa napočúvali kadečo, ale teraz sa ukázalo, že ak dostali rovnakým spôsobom päť gólov aj doma, tak to svedčí o niečom inom," poznamenal rodák z Pavloviec nad Uhom, ktorý je však už dlhé roky doma v Strážskom, nuž a práve mužstvo z tohto mesta privíta Lastomír doma v nedeľu o 16.00 hod. "Mužstvo nášho najbližšieho súpera detailne poznám, veď som ho v minulosti viackrát trénoval a keďže som v Strážskom doma, o všetkom mám dobrý prehľad. Bol som si ich pozrieť v sobotu doma proti Ruskovu, takže aj ich aktuálna výkonnosť je mi známa. Každopádne pôjde o zápas mužstiev, ktoré doposiaľ nestratili ani bod, takže to môže byť dobrý futbal," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.