Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lastomír zatiaľ bez straty bodu

Sportnet|Publikované 24. aug 2008 o 22:00

Po troch kolách V.futbalovej ligy Juho-východ majú Lastomírčania plný počet bodov. Získali ich v okresných derby stretnutiach. LASTOMÍR. Vo

LASTOMÍR. Vo včerajšom súboji so Strážskym prvýkrát v tomto ročníku strelili menej ako päť gólov.

Prvýkrát čisté konto

Aj tretiemu okresnému rivalovi v poradí (po Budkovciach a Čičarovciach) Lastomírčania pripravili prehru. Tentokrát si poradili so Strážskym po domácom víťazstve 3:0 (2:0). To znamená, že ich konto zdobí deväť bodov. Hoci aj predtým naplno zabodovali, prvýkrát v tomto súťažnom ročníku si udržali čisté konto. To znamená, že premiérovo vyhrali na nulu.

Porazil ich najmä Verbič

Strážanov najviac dorazil útočník Milan Verbič, ktorý sa postaral o dva góly. "Strážske patrí k popredným mužstvám súťaže. Vedeli sme, že víťazstvo sa nebude rodiť ľahko. Malo veľmi pozornú obranu a preto ma teší, že som proti nej dvakrát skóroval," vyznal sa hráč, ktorý krátky čas v Strážskom hosťoval. Má radosť aj z toho, že na rozdiel od minulosti nepotrebuje na góly kvantum šancí. Strelecky sa dokáže presadiť aj z prvých gólových príležitostí.

Problémy s obranou

Práve pozorná defenzíva hostí s deviatimi hráčmi narobila domácim problémy. Hlavne v II.polčase sa s ňou nevedeli vysporiadať. Kým po šestnástku "chemikov" viditeľne prevyšovali, v pokutovom území im to už išlo veľmi ťažko. "A vlastne aj preto sme prvýkrát v sezóne nedali päť gólov za jeden polčas. Skrátka, bolo to už o inom ako v predošlých súbojoch. Aj keď pri premenení ďalších šancí sme tých päť gólov predsa len mohli dať," uvažoval. Navyše, po prvom presnom zásahu z 20.minúty sa Lastomír dostal do hlbokého herného útlmu, z ktorého ho prebral až Dzurjov gól z konca prvého dejstva.