Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Lastomír trénuje pod vedením Štafuru

Sportnet|24. júl 2008 o 00:00

Lastomír sa pripravuje na V. futbalovú ligu Juhovýchod s novým kormidelníkom Jozefom Štafurom. S trénovaním začal po viac ako ročnej

odmlke.

LASTOMÍR. V prvej polovici júla aj lastomírsky tím začal s prípravou na novú sezónu. Po pätnástich rokoch sa však nepripravuje na štvrtú ligu. Po minulosezónnom vypadnutí sa stal účastníkom piatoligovej súťaže. Hoci Lastomírčania klesli o poschodie nižšie, káder sa pripravuje prakticky v nezmenenom zložení.

Dva dni zvažoval

"Priznám sa, že po ročnej pauze som opäť zatúžil po futbalovom kolotoči, na ktorý som bol roky zvyknutý. Preto mi lastomírska ponuka prišla vhod," uviedol lodivod, naposledy trénujúci Strážske, v ktorom má trvalé bydlisko. Napriek tomu dva dni zvažoval, či prijme ponuku funkcionárov. Predsa len po vypadnutí majú lastomírski fanúšikovia postupové očakávania, a tak na vedenie, trénera a hráčov bude vyvíjaný enormný tlak.

S kádrom spokojný

Tréner Jozef Štafura vyzdvihol hernú kvalitu nových zverencov. "Deviati bez akýchkoľvek debát spĺňajú minimálne piatoligové kritériá," zhodnotil. Troch hráčov - Senjuža, J. Sabola a D. Vasiľa v minulosti trénoval vo vtedy treťoligových Michalovciach. Navyše, ďalších futbalistov dobre pozná z michalovských dorasteneckých družstiev. Neznámou pre neho nie je ani V. liga, keďže v minulosti trénoval dvoch stabilných účastníkov - Strážske a Nacinu Ves. "Súťaž je veľmi ťažká," doplnil.

Sečovce vyprášili

"Prakticky o necelý mesiac sa začnú majstrovské zápasy. Takže veľa času nemáme. Preto chcem v prvom rade stabilizovať kolektív," načrtol plány. Prioritou je aj dobitie kondičných batérií. Takisto psychické povzbudenie futbalistov, ktorým po zostupe kleslo sebavedomie. Lastomír má už za sebou niekoľko prípravných duelov. Teší ho víťazstvo na turnaji o pozdišovskú vázu. "Zvlášť finálový triumf po vysokom víťazstve nad štvrtoligovými Sečovcami 4:0," pochválil sa. S kombinovaným mužstvom Zalužíc A a B uspel po výhre 10:2. Čakajú ho ešte merania síl proti Krišovskej Lieskovej, Radvani nad Laborcom a iným celkom. Chcú hrať to, na čo majú. Ako sme uviedli, z kádra prakticky nikto neodišiel. Do prípravy sa však už nezapojil Kufa z Pavloviec n/U., ktorý v Lastomíre hosťoval. "Máme úzky káder, ktorý treba posilniť o niekoľkých futbalistov," dodal. "Vzhľadom na futbalovú tradíciu si v piatej lige nemôžeme dávať skromné ciele. Chceme hrať to, na čo máme, a potom sa uvidí," uzavrel bývalý slávny záložník VSS Košice. Hneď v prvom kole čaká na Lastomírčanov na domácej tráve nesmierne prestížne susedské derby s Budkovcami.

Súvisiace články