Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Lastomír tesne zdolal kvalitnú Čiernu n/T.

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 00:00

O víťazstve početne oslabeného Lastomíra v sedemgólovom súboji proti Čiernej nad Tisou rozhodlo šesť minút. V zaujímavom zápase Lastomírčania

zvrátili stav a trikrát sa ujali vedenia.

LASTOMÍR. Aj po ďalšom piatoligovom kole si lastomírsky líder zachoval suverénne účinkovanie.

Zaujímavý priebeh

Tentoraz mal však jednoznačne najťažšiu cestu k víťazstvu. Už v I.polčase mu rozhodca vylúčil obrancu Süttoa. Navyše, v prvom dejstve vedúci celok súťaže prehrával 0:1. Potom zvrátil stav na 2:1. Aj v ďalšom priebehu viedol, no hostia sa naň gólovo dotiahli. Rozhodujúci moment stretnutia sa zrodil v 67.minúte zápasu, keď dal priebojný I.Adam na konečných 4:3.

Cenná výhra

"Svojim spôsobom to bol štvrtoligový zápas, pretože obe mužstvá sa po vypadnutí do piatej ligy prakticky nezmenili. Mali sme do činenia s veľmi ťažkým súperom, a tak ma tie tri body veľmi tešia," povedal na úvod 60-ročný lodivod Lastomíra Jozef Štafura. Zdôraznil, že dosiahnuté víťazstvo je o to cennejšie, že jeho zverenci hrali dve tretiny súboja bez už spomínaného Süttoa. Niečo podobné zažili už vo víťaznom dueli V Ruskove.

Nezlomná vôľa

Hoci v dueli padlo až sedem gólov, o jeho osude sa vlastne rozhodlo v rozpätí piatich minút. Najprv v 61.minúte dal domáci Dzurjo na 3:2. Už o tri minúty Čierna n/T. vyrovnala, no a v 66.minúte I.Adam pečatil víťazstvo celku od Michaloviec. "Chlapci ukázali veľký charakter. Bojovali o každý milimeter ihriska. Nezlomnou vôľou a bojovnosťou dotiahli psychicky náročné stretnutie do víťazného konca," neskrýval radosť kormidelník s trvalým bydliskom v Strážskom.

Bez kanoniera

Cenní si aj skutočnosť, že po vedúcom góle hosťujúceho tímu jeho už oslabený kolektív zvrátil z 0:1 na 2:1. "V závere už Čiernej nad Tisou dochádzali sily, a tak sme zo štyroch-piatich šancí mohli dať ďalšie góly. Škoda, že to nevyšlo," povedal tréner, ktorý mal poslednýkrát k dispozícii najlepšieho kanoniera súťaže Verbiča. Ten totiž odchádza pracovne do Talianska.