Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lastomír takmer nezvládol jednoznačný súboj

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Lastomír Favorizovaní domáci neponechali nič na náhodu. V 3. min. odcentroval nestarnúci Ľ. Čižmár st, lenže Vasiľova hlavička v sieti neskončila. V

5. min. ofenzívne naladený Hreňo priťukol tomu istému hráčovi, ale odchovanec Zemplína mieril "Pánu Bohu do okien." V 8. min. Szabo fauloval v rohu šestnástky Vasiľa, ale pokutový kop Ľ. Čižmára st. iba opečiatkoval pravú žrď. V 15. min. lopta putovala po osi Vasiľ Ľ. Čižmár st. J. Varga, posledne menovaný ju však poslal mimo svätyne. O osem minút spálil stopercentnú šancu Vasiľ, ktorý netrafil odkrytú bránu! Počas ďalších minút pokračoval jalový tlak domáceho tímu. Strely jeho hráčov však často smerovali mimo rožňavskej brány. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. V 48. min. napálil Vasiľ loptu z výhodnej pozície vysoko nad. V 57. min. sa po pokuse z 30 m nezapísal do streleckej listiny univerzálny Hreňo. Po dvoch tretinách jednostranného duelu sa neujal ani Kobov lob. Ani príležitosti Ľ. Čižmára a striedajúceho I. Adama nepriniesli zmenu skóre. V 77. min. hosťujúci gólman zlikvidoval prízemnú strelu najstaršieho domáceho futbalistu. Osem minút pred koncom Vasiľ nedal z ťažkého uhla a smútok v očiach mal aj neúnavný Hreňo, ktorého hlavička minula bránu. Lastomír sa dočkal až v 89. min., keď po rohovom kope Ľ. Čižmára st. obrana hostí zabudla na vrtkého Vasiľa, ktorý netradične hlavou rozvlnil sieť za chrbtom bezmocného Szaba. Víťazstvo všestranne lepších Lastomírčanov je úplne zaslúžené.

Lastomír Rožňava 1:0 (0:0)

Pred 100 divákmi rozhodoval Firda. Gól: 89. Vasiľ, ŽK: Vasiľ Szabo.

Lastomír: Moroz Hrinda, J. Varga, Svoboda, Hreňo Serdy, Čičák (57. I. Adam), Ľ. Čižmár st., Vasiľ Koba, Eštok (62. Andrašov). Rožňava: Szabo Ambrózy, Vysoký, Rencsok, Elek L. Varga, Szoják, Domík, Klinko Dávid, Grecmacher.

Martin Melník, tréner domácich: "V tomto stretnutí sme sa trápili. Zahodili sme množstvo sľubných gólových príležitostí. S pribúdajúcim časom sa na kopačky hráčov vkradla nervozita. Som však rád, že sme zápas doviedli do dobrého konca."

Zoltán Breuer, tréner hostí: "S nakopávanými loptami Lastomíra sme si vedeli poradiť až do 89. min. Mrzí ma konečný výsledok tohto stretnutia, veď remízu sme mali na dosah ruky. Aj napriek tomu je výhra domáceho celku zaslúžená."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.