Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lastomír obral lídra o dva body

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Lastomír V prvej polovici úvodného dejstva zaujali pokusy Ľ. Čižmára st., keď najprv minul a potom z priameho kopu vystrašil Štovku. Tesne pred

uplynutím polhodiny hry chybil Andrašov, čo využil Zahuranec, ktorý našiel Horvátha, lenže Moroz sa nenechal prekvapiť. O niekoľko sekúnd dravý Vasiľ vyhral osobný súboj s padajúcim hosťujúcim gólmanom, lopta sa dostala k osamotenému I. Adamovi, no ten sieť nerozvlnil. Nezmar Ľ. Čižmár vzápätí nastrelil bočnú sieť. Zemplínčania si vypracovali výbornú príležitosť po zmene strán, ale Eštokova strela z uhla išla tesne vedľa pravej žrde. Spišiaci neskladali zbrane, v 60. min. Šmida uvoľnil M. Ontka, lenže pozorný Moroz nohami odvrátil loptu do bezpečia. Následne tvorivý Rebej pekným lobom poslal do behu I. Adama, tento Exsliepkovčan sa predral popri Ľ. Ontkovi, avšak doplatil na nepresnú mušku. V 72. min. sa rútil na domáceho brankára rýchlonohý Borza, no jeho strelu zastavila Morozova robinzonáda. Lastomírsky strážca svätyne sa blysol aj chytením Zahurancovho gólového pokusu. Krompachy zahodili azda tisícpercentnú šancu v závere, keď odkrytú bránu netrafil smoliar M. Ontko.

Lastomír Krompachy 0:0

Pred 150 divákmi rozhodoval Čech-Špirek. ŽK: Rebej Lesňák, M. Ontko.

Lastomír: Moroz Sabol, Andrašov, Hreňo, R. Čižmár (70. Varga) Serdy, Rebej, Vasiľ, Eštok Ľ. Čižmár st. (83. Čičák), I. Adam (84. Ondo-Eštok)

Krompachy: Štovka Ľ. Ontko, Borza, Zahuranec, Lesňák (90. Uličný) Horváth, Šmida, Mochlár, M. Ontko Pavlík, Tomašov.

Martin Melník, tréner domácich: "S predvedenými výkonmi svojich hráčov som veľmi spokojný. Každý z nich zahral na hranici svojich možností. Pri troche streleckého šťastia sme mohli získať tri body."

Ľuboš Ontko, hrajúci tréner hostí: "Ťažší terén viac vyhovoval domácemu tímu, ktorý sa na nás výborne pripravil. Vytvoril si viac gólových príležitostí a pôsobil futbalovejším dojmom. Aj my sme si vypracovali niekoľko šancí, a tak nerozhodný výsledok pokladám za zaslúžený."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.