Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Líder rakúskej ligy porušil pravidlá, hrozí mu dokonca vylúčenie zo súťaže

Ilustračná fotka. (Autor: SME - Marko Erd)
TASR|14. máj 2020 o 20:01

V hre je aj pokuta.

VIEDEŇ. Špeciálna komisia začala vyšetrovať rakúsky prvoligový futbalový klub LASK Linz pre porušenie pravidiel v čase pandémie koronavírusu.

Hráči lídra tabuľky údajne netrénovali v malých skupinách, ale ako celý tím, čím porušili zásady fair play. Vyšetrovanie iniciovali na základe videozáznamov.

LASK-u hrozí pokuta, odobratie bodov alebo dokonca vylúčenie zo súťaže.

"Som šokovaný a zaskočený," komentoval celú záležitosť športový riaditeľ Red Bullu Salzburg Stephan Reiter. Úradujúci šampión je v tabuľke druhý, na LASK stráca tri body.

Konanie LASK-U odsúdili aj ďalšie kluby. "Bolo to protiprávne konanie a zrada dohodnutej a všetkými klubmi schválenej koncepcie prevencie," uvádza sa v spoločnom vyhlásení.

Predstavitelia LASK-u tvrdia, že klub sa stal obeťou špionáže. V noci na stredu údajne do priestoru štadióna vnikli dvaja páchatelia a inštalovali na ňom kameru.

Klub už podal v celej záležitosti oznámenie na políciu i so záznamom páchateľov a uviedol, že v krátkom čase ide o druhý podobný prípad.

Podľa agentúry APA už pred niekoľkými dňami prišla na tréning LASK-u polícia, aby sa presvedčila, či sa pri tréningu neporušujú stanovené nariadenia.

Reštart najvyššej rakúskej súťaže je naplánovaný na 2. júna. Finále domáceho pohára medzi Salzburgom a Austriou Lustenau sa uskutoční 29. mája. Informovala o tom agentúra AP.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články