Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lašák: Z prílišného chcenia nám chýbala ľahkosť

Sportnet|Publikované 26. apr 2009 o 22:00

Brankár Magnitogorska Andrej Mezin bol včera najťažšou prekážkou pre slovenských hokejistov v stretnutí s Bieloruskom. Z hry ho prekonal iba Marcel Hossa, z nájazdu Štefan Ružička. Obaja ho poznajú z Kontinentálnej hokejovej ligy, kde má veľký repšekt.KLOTEN. Nový brankár v slovenskej hokejovej reprezentácii Jaroslav Halák sa po prílete z Montrealu ubytoval v zürišskej hotelovej izbe spolu s Petrom Olveckým. Namiesto plánovaného dospávania cesty zo zámoria sedel popoludní v hľadisku a spolu s náhradníkmi Jurajom Štefankom a Michalom Machom sledoval trápenie Slovenska s Bieloruskom: "Prvé dve tretiny sa naši hráči v útoku hľadali. Viditeľna im nešiel prechod stredného pásma podľa predstáv, ale ja som aj tak veril, že zápas otočia. Škoda, že vyrovnávajúci gól Marcela Hossu neprišiel skôr."

Jeho gól znamenal po večernom jasnom víťazstve Kanady nad Maďarskom postup Slovenska od osemfinálovej skupiny šampionátu: "Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať, nakoniec sme museli byť spokojní s bodom. Bielorusom dobre zachytal brankár. Nájazdy sú lotéria. Čaká nás teraz Kanada, potrebovali by sme podobný výkon ako zo záveru zápasu s Bielorusmi. Nebude to ľahké, treba si však veriť. Máme deň voľna, aby sme sa fyzicky i psychicky pripravili."

Lašák prvýkrát v akcii

Jána Lašáka poslal tréner Ján Filc prvýkrát do bránky na šampionáte po prvom premenenom nájazde Antonenka. "Tréner sa ma pýtal, či si verím. Povedal som, že áno, lebo na tréningoch sa mi v nájazdoch darilo. Pri prvom som bol presvedčený na sedemdesiat percent, že to po videoanalýze nemôže byť gól. Pri druhom som sa snažil naznačiť vypichnutie puku, čím som súpera vyplašil. Na prehre máme všetci podiel viny. Teraz už môžeme hrať pokojnejšie, do ďalších zápasov nepôjdeme ako favoriti. V prvých dvoch nám z prílišného chcenia chýbala ľahkosť. Po vlaňajšku sme však neprišli na šampionát s veľkými očami."

Mezin bol najlepší na ľade

Útočník ruského Čerepovca Ladislav Nagy skúšal prekonať Mezina strelou nad lapačku. Ten mu puk vytlačil nad. "Pred nájazdom som si veril, na tréningoch mi to ide. Bielorusi nás zaskočili, vynikajúco korčuľovali. My sme sa trápili v koncovke. Musíme ísť s pukom viac do bránky." Útočník Milan Bartovič stroskotal na Mezinovi v prvej tretine pri brejku v oslabení: "Mezin bol najlepším hráčom súpera. Premieňanie šancí zas znovu naším najväčším problémom, podobne aj komplikovaná ropzohrávka. Náš výkon bol lepší ako proti Maďarom."

Tréneri oboch tímov mali po boji opačné výzory. Ján Filc vrásky, Glen Hanlon sa usmieval, aj keď nepriamo spochybnil verdikt videorozhodcu pri nájazde Grabovského: "Veľmi ľahko sa hodnotí po víťazstve. Musím vyzdvihnúť organizáciu tímu súpera. Som veľmi rád, že sme vyhrali. Hokej sa mi veľmi páčil. "Kolega Filc mu zagratuloval k tesnému víťazstvu: "Vyplytvali sme v úvodnej tretine množstvo síl, kým sme našli cestu k jeho brankárovi. Vo finálnej fáze nám chýbal moment prekvapenia, priamočiarosť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.