Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lašák v hľadáčiku Dinama Riga

Sportnet|Publikované 18. sep 2008 o 22:00

RIGA. Lotyšský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) klub Dinamo Riga rokuje v súčasnosti s agentmi minimálne štyroch brankárov pôsobiacich v

Európe. Jedným z nich je podľa agentúry Novosti odvolávajúcej sa na generálneho manažéra rižského klubu Normunda Sejejsa aj slovenský gólman Ján Lašák. Majster sveta z roku 2002 pôsobí v českej O2 extralige v drese tímu HC Moeller Pardubice.

Dinamo Riga prišlo v pondelok na dlhší čas o svojho prvého brankára Edgarsa Masaľskisa, ktorého vážne zranili neznámii útočníci. Masaľskisovi museli operovať zranenú nohu, mimo hry bude asi tri mesiace. Trénerom Dinama je Slovák Július Šupler a v jeho farbách nastupujú aj ďalší slovenskí hráči Marcel Hossa a Ronald Petrovický. Šupler sa pozná s Lašákom predovšetkým zo slovenskej reprezentácie. Zvolenský odchovanec nedávno podpísal s Pardubicami novú zmluvu a jeho odchod do KHL je vylúčený. "Nikto nás nekontaktoval. Určite neuvažujeme, že by sme Lašáka niekde uvoľnili," povedal rázne pre hokej.cz generálny manažér Pardubíc Zbyněk Kusý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.