Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Larionov ohlásil koniec kariéry

Sportnet|21. apr 2004 o 00:00

EAST RUTHERFORD - Ruský hokejista Igor Larionov naposledy v službách diablov z New Jersey ohlásil koniec kariéry. Štyridsaťtriročný center, najstarší aktívny hráč NHL, túžil v práve vrcholiacej sezóne po štvrtom zisku Stanley Cupu. Proti však boli hráči

Philadelphie, ktorí vyradili obhajcu trofeje už v 1. kole play off Východnej konferencie 4:1 na zápasy.

Larionov sa chce oficiálne rozlúčiť v exhibičnom stretnutí v decembri v Rusku, kam plánuje pozvať viacerých bývalých spoluhráčov vrátane Steva Yzermana, Brendana Shanahana, Bretta Hulla, Niklasa Lidströma a Patrika Eliáša. Súperom výberu NHL by mala byť ruská reprezentácia, ktorá hrala na zimných olympijských hrách v Salt Lake City.

"Bude to prvý raz po dlhom čase, čo sa vrátim do Ruska a zároveň dobrá príležitosť povedať zbohom," povedal Larionov. Veterán z Ruska patril v 80. rokoch 20. storočia k ústredným postavám sovietskeho tímu, ktorý na vrcholných podujatiach valcoval súperov. Elitná formácia Makarov - Larionov - Krutov mala najväčší podiel na dvoch olympijských prvenstvách (1984, 1988) a niekoľkých tituloch majstra sveta.

V roku 1989 začal Larionov hrávať v NHL, kde sa stal pojmom. V 921 zápasoch základnej časti nazbieral 644 bodov za 169 gólov a 475 asistencií. Získal trikrát Stanley Cup, zakaždým v drese Detroitu (1997, 1998 a 2002). Okrem New Jersey a Detroitu hrával aj vo Vancouveri, San Jose a na Floride. V práve vrcholiacej sezóne nastúpil za devils v 49 zápasoch, v ktorých zaznamenal 11 bodov. (sita)

Súvisiace články