Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Lapšanský: Najkrajší bol pre mňa gól proti Nemcom

Radosť po góle. Adam Lapšanský sa spolu s Michaelom Vandasom teší z gólu proti Nemecku. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 12. nov 2014 o 00:00

Hokejová reprezentácia aj s Adamom Lapšanským a Adamom Jánošíkom skončila na Nemeckom pohári na treťom mieste.

Slovenská hokejová reprezentácia aj s Košičanmi Adamom Lapšanským a Adamom Jánošíkom skončila na Nemeckom pohári na treťom mieste. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka vyhrali prvý zápas s Kanadou 4:1 ale proti Nemecku a Švajčiarsku sa trápili v koncovke a oba zápasy prehrali 1:2. Adam Lapšanský sa gólovo presadil proti všetkým trom súperom a stal sa najlepším slovenským strelcom na turnaji.

KOŠICE. Český kormidelník sa po turnaji vyjadril, že z kádra, ktorý sa v Nemecku predstavil, by sa mohli na majstrovstvá sveta dostať piati až šiesti hráči.

Jedným z nich by mohol byť aj košický útočník Adam Lapšanský, ktorý si troma reprezentačnými gólmi vypýtal minimálne zvýšenú pozornosť.

„Ja som išiel na reprezentačný zraz s tým, že si chcem splniť veci, čo odo mňa budú tréneri očakávať a tie góly budú len plusom. Som rád, že sa mi podarilo tímu pomôcť aj strelecky,“ povedal Adam Lapšanský.

Príklepom nezvykne strieľať

Proti nemeckej reprezentácii a taktiež aj o deň neskôr proti Švajčiarom bol Lapšanský jediným úspešným slovenským strelcom. Za najkrajší gól by vybral ten, ktorý sa mu podarilo zaznamenať v zápase s domácim výberom.

„Už sa ani nepamätám, kedy som dal naposledy gól príklepom, keďže takto nezvyknem strieľať. Z tých troch, ktoré som na turnaji strelil, bol asi práve ten pre mňa najkrajší,“ prezradil košický útočník.

Po prvom zápase proti Kanade, ktorý Slováci zvládli na jednotku, bola v kabíne veľmi dobrá atmosféra. Nemci a Švajčiari však opäť potvrdili, že ich hokej je na vzostupe a hlavne po defenzívnej a taktickej stránke majú nad nami mierne navrch.

„Víťazstvo nad Kanadou teší, ale aj v tých ďalších zápasoch, hoci sme z nich nezískali body, sme nehrali zlý hokej a bolo to veľmi vyrovnané. Škoda niektorých šancí, ktoré sme nevyužili, mohli sme ešte nejaké bodíky získať a skončiť aspoň na tom druhom mieste,“ zhodnotil Lapšanský, ktorý na turnaji vystriedal viacerých spoluhráčov.

„V prvom zápase som hral s Cingelom a Sýkorom v tretej lajne a hralo sa mi s nimi v pohode. V druhom zápase oni nehrali a tréner dal ku mne Bortňáka s Vandasom, s ktorými som si tiež rozumel. Mali sme síce trochu ťažký začiatok, keď nás párkrát súperi zatlačili, ale potom sme sa rozohrali a bolo to lepšie,“ skonštatoval 24-ročný popradský odchovanec.

Kanaďania slabo bránili

Európsky výber „javorových listov“ sa na turnaji prezentoval ofenzívnym dojmom a najmä v zápase s našimi reprezentantmi občas zabúdal na obranu.

„Kanaďania hrali skôr útočne a veľa toho nebránili. Nemci aj Švajčiari išli dopredu piati a potom sa piati vracali brániť, takže proti nim to bolo z tohto pohľadu trochu ťažšie,“ povedal Lapšanský, ktorý by nerád pred zápasom s Piešťanmi zakríkol streleckú šťastenu.

„Máme im čo vracať, ale nechcem hovoriť dopredu, že som nejako rozbehnutý. Keď majú prísť góly, tak prídu.“

Súvisiace články