Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lanári ho štátny tréner, aby išiel do ringu na hosťovačku

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Vranov Dosť nešťastný termín malo medzištátne prípravné stretnutie boxerov Slovensko Česko v Komárne. A to preto, lebo borci neboli rozboxovaní,

keďže pravidelná súťaž medzinárodná Interliga sa ešte len rozbehne v najbližších týždňoch. Na to sa však vyhovárať nemožno, prehra 10:12 so silným rivalom nebola koniec koncov "strašná". Na druhej strane je treba pripomenúť, že pre dvoma rokmi v prvom oficiálnom dueli týchto reprezentačných celkov vo Vranove vyhrali rovnakým rozdielom Slováci. Tréner našich Dušan Bučko pre agentúru SITA konštatoval, že "remíza by bola spravodlivejšia, výsledok ale nie je najhorší vzhľadom na to, že my sme nastúpili s mladými borcami, kým Česi postavili veľmi silnú zostavu."

Vo farbách Slovenska sa predstavili aj dvaja východniari členovia ŠKB Bukóza Vranov Peter Krajčovič (na snímke vľavo) a Radovan Kokavec. Obaja síce prehrali, ale predstavy kormidelníka naplnili. "Vystúpil som sa v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov a mojím konkurentom bol Tomáš Adámek, skúsený pästiar. Prehral som na body 8:15," podal stručnú informáciu o svojom vystúpení P. Krajčovič. Adámek je 25-ročný boxer, dlhoročný reprezentant Česka, ktorý sa však dosť natrápil, kým nášho zástupcu pokoril. "Ťažko súdiť, v ktorom kole získal český rival bodový náskok, no zdalo sa mi, že to bolo asi v tretej runde," dodal Vranovčan, ktorý bol aktérom aj predošlého stretnutia s Čechmi.

Peter má na svojom konte štyri vystúpenia v národnom tíme a priznal, že všetky merania síl v komárňanskom ringu boli vyrovnané, bez výraznejšej prevahy jedného zo súperov. Akurát jeden zápas sa skončil pred časovým limitom, ostatné víťazstvami na body. "Aj Rado Kokavec bol v konfrontácii s Polakovičom blízko k lepšiemu výsledku, škoda jedného úderu v závere. Atmosféra v hale bola výborná, publikum nás hnalo. Mali sme v dejisku zápasu aj sústredenie od pondelka do piatku, pomohlo nám to hlavne kondične."

Pretože nový ročník Interligy je predo dverami, boli sme zvedaví, ako Krajčovič odhaduje vyhliadky ŠKB Bukóza. Dozvedeli sme sa však prekvapivú zvesť. "Všetko to vyzerá tak, že asi sa náš kolektív nezapojí do tejto súťaže. Lanári ma štátny tréner Bučko, aby som išiel hosťovať do Dubnice. Keby však Vranov predsa nastúpil, zostal by som doma," prezradil 19-ročný pästiar, odchovanec Vranova, ktorého do ringu stiahol bývalý tréner ŠKB Bukóza Marián Smolák pred piatimi rokmi. Dosiaľ absolvoval vyše 70 duelov medzi dvanástimi povrazmi, v Interlige z toho viac než dvadsať. V elitnej súťaži boxuje dva roky, jeho bilancia je napoly úspešná. Pred poslednými ME nebol v širšej nominácii, zvládol však turnaje v Rakúsku a Nemecku. "Hosťoval som za Komárno a tieto výjazdy mi pomohli v získavaní nových poznatkov, lebo len pravidelný kontakt so zahraničnými súpermi môže borca obohatiť," dodal P. Krajčovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.