Lamiovci najrýchlejší v orientačnej mix štafete

Na štarte. Bežci v kategórii B a Open sa vydávajú na trať. (Autor: ao)
Sportnet|Publikované 14. okt 2017 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik TU Košice usporiadal ďalšie preteky.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice (ďalej ATU) usporiadal v rámci záverečného 8. kola pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu preteky dvojčlenných mixovaných štafiet v orientačnom šprinte.

Jednotlivé štafety v kategóriách „A“ i „B“ boli zložené z jednej ženy a jedného muža, pričom žena bežala prvý a tretí úsek a muž druhý a štvrtý úsek štafety.

Trate boli situované v sídliskovej zástavbe s priľahlými parkovými plochami, pričom štart i cieľ bol na školskom dvore Gymnázia M. R. Štefánika na Kuzmányho sídlisku.

Uvedené preteky boli venované spomienke na tragicky zosnulého Wilfrieda Sleziaka podľa názvu jeho knihy: „Keď ju nemáš, tak ju hľadaj!“

Výsledky prvých troch dvojčlenných štafiet v troch súťažných kategóriách

Kategória „A“ (úseky 2,6 km -2,9 km) – 6 štafiet:

1. ATU-1 (Katarína Lamiová – Michal Lami) 55:39 min., 2. ATU-3 (Ľ. Weissová- A. Tysz) 57:52 min., 3. ATU-5 (V. Vancáková – Š. Nitkulinec) 61:09 min.

Kategória „B“ (úseky 2,0 km -2,2 km) – 16 štafiet:

1. ATU-2 (Miroslava Velgosová – Richard Sláma) 43:08 min., 2. ATU-1 (Michaela Velgosová- Martin Roháč) 44:31 min., 3. ATU-11 (S. Mihaličová- J. Mihalič) 45:41 min.

Kategória Open (úseky 1,9 km – 2,0 km) – 6 štafiet:

1. KOB Kysak (Ľubomír Krajňák – Jaroslav Kollár) 55:11 min., 2. nereg. (Z. Sleziaková, M. Petruna) 56:47 min., 3. ATU (A. Roháč – P. Kiss) 64:02 min.