Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lamiová sa nestratila ani v noci. Zvládla aj štafetu

Na najvyššej priečke štafeta Lamiová - Mušinský. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|Publikované 27. sep 2018 o 22:00

Pri obci Nová Bošáca sa uskutočnil slovenský šampionát v nočnom orientačnom behu.

KOŠICE. V elitnej kategórii žien na 4,77 km trati si majstrovský titul vybojovala s výrazným náskokom Katarína Lamiová (ATU Košice) za 48:32 min., druhá skončila K. Kotrlová (ŠK Sandberg BA) a bronzovú medailu získala Kristína Krajčíková (ATU).

V mužskej elite na 6,6 km trati s prevýšením 300 m sa majstrom stal Marián Dávidík (Kobra Bratislava) za 52:05 min.

Striebornú medailu si vybojoval Michal Krajčík (ATU) za 57:50 min. a tretí skončil Ondrej Piják (Kobra BA).

V ďalších majstrovských kategóriách pretekári východoslovenských klubov zaznamenali šesť titulov majstrov SR a to v kategóriách: W-16E: Ľuboslava Weissová, M-20E: Dušan Sláma, W45-E: Jana Slámová (všetci ATU Košice), M45-E: Valér Franko (KOB Kysak), M50-E: Jozef Pollák, M55-E: Csaba Takács (obaja ATU).

Medailové umiestenia ešte dosiahli: W-16E: 2. S. Mihaličová, 3. P. Filipová, M-16E: 3. M. Roháč, W-18E: 2. Michaela Velgosová, W45-E: 3. V. Kuráková, M45-E: 3. Z. Roháč, M50-E: 3. P. Sláma, W55-E: 2. J. Sádecká (všetci ATU Košice), M55-E: 2. G. Filó (KOB Kysak), 3. V. Tysz (ATU Košice).

Ďalší triumf s Mušinským

V intraviláne Nového Mesta nad Váhom o pár dní neskôr usporiadali i majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu štafiet v šprinte.

V hlavnej kategórii MW19-E si v konkurencii 23 štafiet tituly majstrov SR vybojovalo duo Katarína Lamiová a Tomáš Mušinský (obaja ATU Košice), ktorí zvíťazili s náskokom 2:29 min. pred štafetou Rapid Bratislava a štafetou ŽU Žilina so stratou 2:56 min.

Vo veteránskej kategórii od 45 rokov majstrovský titul získalo duo Jana Slámová a Zdenko Roháč pred duom Eva Mušinská a Jozef Pollák (všetci ATU Košice).

V najstaršej veteránskej kategórii od 55 rokov v rámci SR zvíťazilo duo Judita Sádecká a Mikuláš Novota (obaja ATU). V štafetách dorastu do 18 rokov duo ATU Košice (Petronela Filipová a Richard Sláma) finišovalo na striebornej pozícii.

V nemajstrovskej kategórii Open bez rozdielu veku tretie miesto obsadilo duo Tatiana a Martin Bednárikovci (Čingov Spišská Nová Ves).