Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Lákavá šanca

Sportnet|Publikované 20. feb 2009 o 23:00

HK MLÁDEŽ MICHALOVCE ZABOJUJE O EXTRALIGU Dnes o 14.00 hod. hostia Prievidzu a zajtra o 10.30 hod. Považskú BystricuMICHALOVCE. Aj keď seniori

HK MLÁDEŽ MICHALOVCE ZABOJUJE O EXTRALIGU

Dnes o 14.00 hod. hostia Prievidzu a zajtra o 10.30 hod. Považskú Bystricu

MICHALOVCE. Aj keď seniori Dukly už z play-off v pondelok vypadli, pravé hokejové peklo sa v Michalovciach rozpúta počas tohto víkendu. Dnes štartuje nadstavbová časť prvej ligy dorastu, v ktorej pôjde o dve miestenky do extraligy. Premiérovo sa v tejto fáze súťaže predstavuje HK Mládež Michalovce a túto šancu by Zemplínčania radi premietli do postupu medzi slovenskú elitu. Napodobnili by tak úspech z roku 1996, kedy dorastenci Dukly takisto postúpili do najvyššej slovenskej súťaže, alebo vôbec premiérový postup zo sezóny 1986/87, kedy Michalovce v zostave aj s Richardom Šechným vybojovali premiérový postup medzi elitu. HK Mládež štartuje už dnes o 14.00 hod. doma proti Prievidzi a zajtra o 10.30 hod. proti Považskej Bystrici.

Ako sa hrá?

Základná časť prvej ligy dorastu sa odohrala v dvoch regionálnych skupinách - Východ a Západ. Stojí za zmienku, že práve Michalovce získali spomedzi všetkých tímov po základnej časti najviac bodov (98). Ako víťaz skupiny Východ si do nadstavbovej časti prenášajú trojbodovú bonifikáciu, spolu s nimi postúpili Prešov (2 body), Humenné (1 bod) a Žiar nad Hronom (0 bodov). V nadstavbovej časti odohrajú Michalovce iba osem zápasov a to iba proti celkom zo skupiny Západ, tento víkend hostia doma Prievidzu a Považskú Bystricu, o týždeň cestujú na odvetu k týmto súperom. Potom hostia doma Topoľčany a Dubnicu, v záverečných dvoch kolách cestujú k nim.

Radosť s nimi pracovať

Trénerom úspešného družstva je Dušan Kapusta, tréner, ktorý postúpil so seniormi Dukly do play-off, a tréner, ktorý sa pokúsi o úspech aj medzi mládežníkmi. "Ide o veľmi talentovaných a šikovných hráčov, s ktorými je radosť pracovať. K družstvu som prišiel týždeň po mojom ustanovení do pozície trénera seniorov Dukly. Odvtedy som sa snažil pracovať hlavne na disciplíne. Vyhrali sme základnú časť a keďže sme maximalisti, chceme byť úspešní aj v nadstavbe. Toto družstvo je svojim spôsobom výnimočné a som presvedčený, že má aj na postup," povedal Dušan Kapusta.

Opory sa vrátili

O tom, že v Michalovciach nič nepodcenili, svedčí aj fakt, že na baráž o postup stiahli všetkých svojich odchovancov pôsobiacich v extralige. "Pre posilnenie družstva pred barážou sme urobili všetko, z hosťovaní v extralige sme stiahli štvoricu našich odchovancov, Hinďoša a Boltuna z Košíc, Huňadyho zo Spišskej Novej Vsi a Mašlanku z Trnavy. Zo Spišskej Novej Vsi k nám prišli brankár Bziňák a Trebišovčan Pisio. Z Košíc prišli aj Georgiev a Bito, z Trebišova Schnelly a Giba," informoval prezident HK Mládež Michalovce Richard Mašlanka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.