Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lákadlom pre divákov najmä ligisti

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Humenné - Telocvičňa ZŠ SNP 1 na Sídlisku pod Sokolejom v Humennom sa každú nedeľu až do polovice januára stane miestom diania II. ročníka Mestskej

ligy v sálovom futbale. Po úspešnej premiére budú organizátori určite spokojní, ak sa úroveň sálovky z minulej sezóny zopakuje. Určitou zárukou kvality by mali byť aj mená, ktoré sú z ligových trávnikov v humenskom regióne dostatočne známe. "Verím, že tak ako v minulom roku, aj počas nasledujúcich víkendov si futbaloví priaznivci nájdu cestu aj na sálový futbal. Lákadlom pre nich je nielen dvadsaťdva družstiev, ale aj niektorí futbalisti známi zo zelených trávnikov. Spomenúť môžem druholigových Humenčanov Turoka-Heteša, Semanca, Šama, Opielu, Ondíka, Čerňu ako aj brankára Dudiča, ďalej momentálne v Ličartovciach pôsobiaceho Piatku, či sobranského útočníka Michala Černegu. Samozrejme zastúpenie tu majú aj ďalší štvrto a piatoligisti, ale aj starší hráči, ktorí môžu mladších kolegov stále mnohým veciam naučiť. Príkladom je Jožko Valkučák, ktorý dal štyri z piatich gólov svojho družstva," konštatoval Marián Tkáč, jeden z organizátorov sálovky. Popri záverečnom vyhodnotení najlepších družstiev i jednotlivcov sú pre druholigistov motiváciou dve postupové miesta a pre víťaza I. ligy možnosť hrať v II. ligy futsalu, v skupine východ. A kto by mal patriť v tomto roku k favoritom? "Druhá liga je kvôli obmenám zatiaľ veľkou neznámou, takže tipovať nebudem. V prvej lige majú podľa môjho názoru najväčšiu šancu získať víťazný pohár družstvá GVP, Iron, alebo obhajca Stavmax," dodal M. Tkáč.

Prvé kolo žiadne veľké prekvapenia neprinieslo a zaujali najmä dva jedenásťgólové výsledky, keď Dani nepomohla ani strelecká fazóna J. Valkučáka. V II. lige potešili svojich priaznivcov najmä Jasenovčania.

Výsledky: 1. kolo: I. LIGA: Unimont - Stizo 3:5, Stavmax - Vopal 3:1, GVP - Pamír 5:3, Iron - Dani 11:5, BM - HZDS 2:7. Najlepší strelci: 4 - Valkučák (Dani). II. LIGA: Iron B - Hažín 6:6, Štich - Smer 7:2, Olympic Bar - L. A. Lackovce 8:2, Jasenov - Olympique 11:1, Culligan - Falcone 6:7, Pivar Klub - Hela 6:1. Najlepší strelci: 4 - Šalata (Culligan), Podolský (Falcone), P. Kopáč (Hažín).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.