Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lákadlom derby 1. HFC Humenné – Snina

Dobrí kamaráti. Russlan Ljubarskij (biely dres, č. 12) a František Hanc (sninský kapitán). (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 13. apr 2012 o 22:00

Humenský líder privíta na svojom trávniku Sninčanov, ktorí v jarnej odvete zatiaľ iba vyhrávajú.

Humenský líder privíta (o 15.30 hod.) na svojom trávniku Sninčanov, ktorí v jarnej odvete zatiaľ iba vyhrávajú.

HUMENNÉ. Šláger 21. kola majstrovstiev regiónu Východ sa odohrá už dnes na humenskom trávniku. Domáci 1. HFC v susedskom derby hostí Sninu.

Okrem geografickej polohy, keďže oba kluby delí iba niečo o málo viac ako dvadsať kilometrov, je lákadlom aj skutočnosť, že 1. HFC Humenné je aktuálnym lídrom, v jarnom počínaní druhý celok tabuľky, pričom práve MFK Snina je zatiaľ v odvetnej časti suverénom.

1. HFC Humenné je aktuálne lídrom majstrovstiev regiónu Východ. Zverenci Russlana Ljubarskeho začali odvetu víťazne vo Vyšnom Opátskom (1:0), doma zdolali Hanisku (4:1) a pred týždňom sa rozišli v Stropkove s tamojším klubom nerozhodne 0:0. Zisk siedmich bodov ich v tabuľke jari radí na druhé miesto (delené práve so Stropkovom).

Dnešný humenský súper - MFK Snina nemal jeseň oslnivú, ale jarná časť je zatiaľ o niečom úplne inom. Tréner Františej Hanc môže byť spokojný, veď ním vedené mužstvo začalo odvetu domácou výhrou nad Svitom (3:0), o týždeň uspelo vo Svidníku (2:1) a naostatok doma s košickou Krásnou (2:0).

Summa summarum, jar zatiaľ deväťbodová, stopercentná, takže prvý celok tabuľky sa stretne so zatiaľ prvým celkom jari.

Kamaráti proti sebe

Aj tak to niekedy futbalový život zariadi, že bývalí spoluhráči a dobrí kamaráti sa dostanú na trávniku na opačné strany barikády. Stane sa to tak práve v derby.

Russlan Ljubarskij na humenskej, František Hanc na sninskej strane, obaja hrajúci tréneri.

„Derby má svoj osobitý náboj, na druhej strane to vnímame ako bežný zápas. Viem, že Snina v jarnej časti zatiaľ iba vyhráva, bude to zaujímavý duel, isto lákavý aj pre diváka. Dúfam, že počasie futbalu bude priať. Na zápas sa teším, zvlášť na Ferka Hanca i Mareka Lukáča, kamarátov, s ktorými som hrával,“ podotkol kouč 1. HFC Humenné.

V podobnom duchu prišla správa aj zo sninskej kabíny. „Bude derby, super, tešíme sa, ja najmä na dobrého kamaráta, Russlana Ljubarskeho. Humennému sa darí, sú to naši susedia, sú prví, v boji o postup im fandíme, lebo sa patrí, aby hrali vyššiu súťaž. Chceme odohrať dobrý zápas, tešíme sa naň, verím, že kulisa bude početná, dobrá futbalová,“ dodal František Hanc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.