Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lajčák: Mužstvo nemalo dosť síl zmeniť vývoj zápasu

Sportnet|Publikované 3. okt 2013 o 22:00

Po domácej strate s Ružinou sa treťoligoví futbalisti Popradu minulú sobotu predstavili v Turci.

Po domácej strate s Ružinou sa treťoligoví futbalisti Popradu minulú sobotu predstavili v Turci, kde sa na horúcej martinskej pôde chceli pokúsiť o reparát. Naplniť túto túžbu sa im napokon nepodarilo, keď o ich vysokej prehre 0:3 rozhodli hostitelia rýchlymi gólmi už v prvej polovici úvodného polčasu.

POPRAD. Takýto nepriaznivý stav poznačil ďalší priebeh stretnutia a nalomil pohodu v popradskom kolektíve.

Treba však poznamenať, že mužstvo spod Tatier nastúpilo znova vo veľmi oklieštenej zostave.

Kostra sa rozpadla

S takouto krutou prehrou nemohol byť nikto nadšený, o to viac, keď ju zverenci kouča Vladimíra Lajčáka utŕžili po vyše dvoch rokoch.

Popradský tréner po zápase neskrýval sklamanie, ktoré však na druhej strane vzhľadom na momentálne nepriaznivú situáciu v mužstve nepovažoval za niečo nezvyčajné.

„Prehra až trojgólovým rozdielom nás zaiste veľmi mrzí, ale nepovažujem ju za žiadne prekvapenie. Treba zdôrazniť, že nám sa v súčasnosti rozpadla kostra mužstva a v každom meraní síl začíname stále v podstate odznova. Nikdy nemôže nikto z nás povedať ako to vlastne dopadne, takže aj zápas v Martine bol toho jasným príkladom. Do súboja sme nastúpili so snahou zachovať si útočnú silu a ponechať Michlíka v ofenzíve, no stopérska dvojica, ktorá nastúpila po prvýkrát, nezvládla začiatok stretnutia. Dôkazom toho boli dva rýchle góly v prvej šesťminútovke, po ktorých bolo tým pádom o zápase rozhodnuté. Kladnou stránkou tímu však bola skutočnosť, že i tento nepriaznivý stav mužstvo nenalomil, keďže to statočne hralo ďalej," povedal.

"Ako sa však ukázalo, nemali sme jednoducho dostatok síl na to, aby sme zmenili vývoj tohto duelu. Nanajvýš tentoraz nám futbalové šťastie nedalo žiadnu šancu, čo taktiež iba potvrdili prvé dve situácie domácich do 16-ky, po ktorých sme inkasovali. Optický výkon však ukázal, že napriek nelichotivému výsledku, ktorý sa zrodil už hneď v úvode, išlo o absolútne vyrovnaný súboj. V porovnaní s predošlými súbojmi, kedy sme v Dolnom Kubíne a doma s Ružinou stretnutie statočne odbojovali, tentoraz nám vývoj zápasu nedal šancu a otočiť takýto výsledok bolo určite nad sily tohto nútene obmeneného mužstva.“

Privítajú Námestovo

Túto sobotu privítajú Popradčania na domácej pôde v Sp. Belej ďalšieho neľahkého súpera z Námestova, ktorý je známy útočným poňatím hry, čoho dôkazom je už aj ich 16 gólov.

Tejto sily si je vedomý aj popradský tréner, ktorý ale zdôrazňuje, že akékoľvek ďalšie zaváhanie a stratu bodov si už jeho mužstvo, ktoré si chce zachovať šancu na postup, nemôže na domácej pôde dovoliť.

„V prvom rade si myslím, že Námestovo je mužstvo dosť silného typu, ktoré bude u nás statočne bojovať o každú loptu so zameraním na disciplinovanú defenzívu so snahou o rýchle protiútoky. Sú to akísi zdraví oravskí chlapci, v ktorých kádri sa navyše nachádza niekoľko vyspelých hráčov s bohatou futbalovou minulosťou, ktorých v súčasnosti navyše vedie skúsený a nemenej známy tréner Strapek. Aj keď táto skutočnosť potvrdzuje, že zaiste pôjde o nepríjemného súpera, no na druhej strane pevne verím, že pri troche šťastia a zodpovednosti, akú títo hráči momentálne prejavujú, sme aj v tomto stretnutí konkurencie schopní," povedal.

"Do stretnutia pôjdeme určite s jasným cieľom zvíťaziť, pretože ak si chceme stále zachovať šancu na postup, tak ďalšiu stratu a mínusové body v tabuľke pravdy si už nemôžeme dovoliť. Plne si to uvedomujú aj moji zverenci, ktorí si myslím, že pre dosiahnutie čo najpriaznivejších výsledkov odvedú maximum, čo môžu urobiť. Otázkou však ostáva, kde sú vlastne ich hranice výkonnosti. Tie, žiaľ, podľa mňa ešte nie sú tak vysoko, aby sme dokázali byť plne konkurencie schopní. Musíme sa preto stále spoliehať len na dôslednú taktiku, čo najväčšiu bojovnosť a keď nám pomôže aj trocha šťastia, o dosiahnutie potrebného zisku troch bodov sa nemusíme obávať.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.