Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Ľahká záležitosť Michaloviec

Víťazstvo rozdielom triedy. Útočník Michaloviec D. Sninský (v strede) strieľa druhý gól MFK Zemplín. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|Publikované 2. aug 2009 o 22:00

Vo 4. kole I. futbalovej ligy sa darilo domácim tímom. Zaváhal akurát nováčik z L. Mikuláša, ktorý doma ratoval remízu. Michalovčania poľahky zvíťazili nad Šaľou, ktorá tak naďalej zostáva bez bodu a dokonca i bez streleného gólu. Nečakal sa výbuch R. Sob

oty na pôde nováčika z Dolného Kubína.

Michalovce - Šaľa 3:0 (2:0)

VRANOV. Michalovčania sa na vranovskom ihrisku okamžite pustili za víťazstvom. V 3. minúte po rohu Viskupa najvyššie vyskočil D. Pyrka, jeho hlavičku zastavil pohotový reflex Kolmokova. Hostia odpovedali v 8. minúte strelou Oberta a v 13. minúte pokusom Tomiša, v oboch prípadoch bol brankár Pillár namieste. Presnejší bol na opačnej strane Viskup, ktorý vyťažil z perfektnej prihrávky Šitova a strelou popri brankárovi otvoril skóre. Nasledovali akcie mladučkého Kuncu, najprv jeho center neprešiel na Sninského a potom v 34. minúte po samostatnej akcii pálil bombou tesne nad. Druhý gól domáci strelili v 41. minúte, po rohovom kope Viskupa najprv hlavičkoval Vajda, Tomiš stojaci na bránkovej čiare ešte stihol zachrániť, nasledovala dorážka Kuncu, ktorú ten istý hráč ešte zblokoval, no strela Sninského už bola gólová a Michalovce viedli 2:0. V 51. minúte to už bolo rozdielom triedy, Šitov uvoľnil Ľubarského, ktorý svoje sólo technickou strelou chladnokrvne premenil. Hostia sa po tomto momente mierne pozviechali, odpovedali strelami Uzolu, Cíferského a Zajaca, no bezúspešne.

Štatistika

GÓLY: 11. Viskup, 41. Sninský, 51. Ľubarskij. ŽK: Krajník, P. Zajac, M. Vyskoč, Cíferský (všetci Šaľa). ROZHODCA: Perašín - 632 divákov. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Uhľár (28. M. Pyrka), Vajda, Mižík, Devečka - Viskup (75. E. Seman), Ľubarskij, Šitov, D. Pyrka - Kunca, D. Sninský (72. Gašpar). DUSLO: Kolmokov - Valent (20. Cíferský), Vojtíšek, Krajník, Tomiš - Uzola, M. Vyskoč, P. Zajac, T. Obert (78. Dékany) - Kasaj (58. Peťovský), Lancz.

NAJLEPŠÍ STRELCI

n 3 góly: Mar. Luhový (Púchov), Jaworek (Dolný Kubín)

n 2 góly: Boháčik, L. Hricov (obaja Lučenec), Adi (Trenčín), Babic (Ružomberok B), Chovanec (Púchov), Pekár (Prievidza), Iskra (Dolný Kubín), Líška (Rimavská Sobota), Candrák (Zlaté Moravce), Ľubarskij (Michalovce)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Púchov - Ružomberok B 1:0 (0:0). Gól: 76. Ján Chovanec, ŽK: Meliš - J. Oravec, M. Nagy, rozhodoval Smolák, 540 divákov.

L. Mikuláš - Prievidza 1:1 (0:1). Góly: 85. Olejár - 40. Matúš Pekár, ŽK: Šupej - Peter Gajdoš, rozhodoval Šuniar, 730 divákov.

D. Kubín - R. Sobota 4:1 (2:1). Góly: 4. a 7. Jaworek, 76. a 81. Iskra - 11. J. Líška, ŽK: P. Čarnota, P. Cicman - Levický, Janečka, rozhodoval Sedlák, 900 divákov.

Trenčín - Podbrezová 2:1 (1:0). Góly: 8. Knapp, 58. Peciar - 90.+ H. Tubonemi, ŽK: V. Horváth, Mazán - Nosko, Tírer, Karásek, rozhodoval Pavlík, 1 110 divákov.

Zl. Moravce - Lučenec 2:1 (1:1). Góly: 13. a 60. Candrák - 25. P. Hoferica, ŽK: Peter Farkaš, Hözl, R. Tomko - Kamendy, P. Hoferica, rozhodoval A. Somoláni, 1 046 divákov.

PROGRAM 5. KOLA

Sobota 8. augusta o 16.30 hod.: Lučenec - Trenčín, Šaľa - L. Mikuláš, Rim. Sobota - Zl. Moravce, Podbrezová - Púchov, Prievidza - Dolný Kubín.

Nedeľa 9. augusta o 10.30 hod.: Ružomberok B - Michalovce