Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Lafleur navrhuje vyhlásiť v NHL bankrot a začať odznova

TASR|28. okt 2004 o 16:30

Dartmouth 28. októbra (TASR) - Jedna z legiend zámorského hokeja Guy Lafleur je ďalším z radov bývalých hráčov NHL, ktorý sa vyjadril k téme hráčskeho ...

Dartmouth 28. októbra (TASR) - Jedna z legiend zámorského hokeja Guy Lafleur je ďalším z radov bývalých hráčov NHL, ktorý sa vyjadril k téme hráčskeho štrajku v lige. Lafleur odporučil predstaviteľom NHL, aby vyhlásili bankrot a odštartovali pod rovnakým názvom novú súťaž.

Podľa bývalého hokejistu Montreal Canadiens je otázne, či Hráčska asociácia NHLPA a majitelia klubov nájdu v blízkej dobe spoločné riešenie. "Hokej je chorý a je ich povinnosťou nájsť spôsob riešenia terajšieho stavu. Musíme sa vrátiť k úplnym začiatkom. Najviac mi je ľúto fanúšikov, ktorí nemôžu sledovať žiadny vrcholný hokej a fakt, že rokovania naďalej nepokračujú," dodala 53-ročná legenda. Východisko zo súčasnej situácie vidí Lafleur v znížení počtu tímov v súťaži. "Skutočne som presvedčený, že by sme sa mali vrátiť k počtu 24 klubov. To by určite spravilo ligu lepšou," myslí si Lafleur.

Pred týždňom sa k hernej výluke v profilige vyjadril aj dlhoročný obranca Boston Bruins Bobby Orr. Podľa Orra prídu fanúšikovia o sezónu len preto, že sa dvaja ľudia - komisár NHL Gary Bettman a prezident hráčskej únie Bob Goodenow nechcú spolu stretnúť a rokovať o návrhu novej kolektívnej zmluvy.

Súvisiace články