Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Laco verí, že v Donecku bude do leta pokoj

Ján Laco sa vypracoval na jednotku v tíme. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 10. apr 2014 o 21:36

Skúsený brankár Ján Laco prišiel do národného tímu v dobrej nálade. Pomohla mu dobrá výkonnosť z play off KHL a fakt, že sa s Donbassom dohodol na predĺžení spolupráce o dva roky.

BRATISLAVA. Ak nepríde na majstrovstvá sveta Jaroslav Halák, Ján Laco by mohol byť našou jednotkou. Na olympijských hrách v Soči opäť ukázal svoje kvality. Minulý rok mu ušiel svetový šampionát kvôli zraneniu kolena v prvom týždni prípravy.

„Verím, že tento rok bude všetko v poriadku a prvý týždeň prežijem zdravý,“ hovoril Laco.

Ten prišiel do národného tímu v dobrej nálade. S Doneckom predĺžil zmluvu o dva roky. Prispeli mu k tomu dobré výkony. Postupne sa vypracoval na jednotku v tíme.

V základnej časti odchytal štrnásť duelov, z toho desať víťazných. V play off k tomu pridal osem stretnutí, keď vychytal postup do semifinále cez Rigu. V ňom už ukrajinský tím nestačil na Lev Praha.

Rýchlo sa dohodli na predĺžení zmluvy

„Rýchlo sme sa dohodli s Donbassom na ďalšej spolupráci. Som rád, že to mám vyriešené. Vyhovuje mi tam veľa vecí. Mesto, ľudia, zázemie. Som tam spokojný.“

Skúsený brankár verí, že do leta budú vyriešené aj nepokoje v Donecku, v ktorom chceli radikáli vyhlásiť nezávislosť od Ukrajiny.

„Verím, že do leta sa to všetko vyrieši a v klube bude všetko fungovať. Osobne som sa tam cítil dobre.“

Laco priznal, že mal aj zopár iných ponúk, ale Donbass prišiel s najserióznejšími podmienkami. Zatiaľ nevie, či v klube bude pokračovať aj Kanaďan Michael Leighton, ktorý mu konkuroval v bránke.

Ostatné ponuky neboli konkrétne

„Neviem či bude pokračovať. Mal som pár ponúk, ale nič nebolo také konkrétne. Okrem toho ruské kluby stále čakajú na to, koľko budú môcť podpísať zahraničných hráčov, keďže o tom ešte nie je rozhodnuté.“

Laco by mal nastúpiť aspoň v jednom z prípravných dvojzápasov proti Rusom. So Zbornou naposledy odchytal skvelý zápas v Soči, kde pochytal Ovečkinovi a spol 36 striel a pre Slovensko vybojoval jediný bod na turnaji.

„Záleží či sa dostanem už teraz do bránky. Nebol som pár dní na ľade, musím sa do toho dostať. Každopádne sa veľmi teším. Uvidím ako sa budem cítiť v najbližších dňoch a koho určí tréner do bránky.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.