Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Laco si konečne vyliečil problémové koleno

Cenu pre najlepšieho brankára za sezónu 2012 získal Ján Laco (vpravo). Na snímke je odovzdávanie ocenenia Zlatý puk 2012. (Autor: archív SITA)
Tomáš Prokop|3. júl 2013 o 20:09

Najlepší brankár MS 2012 sa po dlhšej pauze teší na novú sezónu KHL. Donecku chce pomôcť k postupu do play off. Túži po miestenke na olympijské hry v Soči.

POPRAD. Olympijské hokejové leto si pochvaľoval aj brankár Ján Laco, ktorému sa páčil hlavne utorkový futbalový zápas proti bývalým reprezentantom.

„Prišlo aj dosť ľudí, bola to zábava. Tenis dopadol tiež dobre, ale trochu som sa trápil. Celá akcia však padla veľmi dobre. Mali sme s chalanmi aj trénermi na seba čas. Je to výborný nápad sa takto stretnúť pred sezónou,“ hovoril najlepší brankár svetového šampionátu 2012.

Laco je rád, že si konečne doliečil aj problémové koleno, kvôli ktorému nemohol pomôcť reprezentácii na svetovom šampionáte.

„Už by to malo byť ok. Teraz som to zaťažil najviac po dlhej dobe. Koleno trošku cítim, ale konečne som si zabehal. Mám za sebou kompletnú rehabilitáciu a 9. júla odlietam na Ukrajinu do klubu.“

Veľkú časť minulej sezóny skúsený gólman za Donbass Doneck neodohral, keďže ho predtým trápilo zranenie kľúčnej kosti.

„Hokej mi už chýba. Teším sa do Donecka. Chcem tímu pomôcť do play off a zabojovať aj o olympijskú miestenku,“ dodal bývalý brankár HC Lev.

Súvisiace články