Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lacko zdolal Garciu, Chile - Slovensko 4:1

TASR|Publikované 12. feb 2006 o 23:45

Rancagua 12. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali v zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v čílskej Rancague s domácim tímom 1:4 a ...

Rancagua 12. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali v zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v čílskej Rancague s domácim tímom 1:4 a v septembri sa predstavia v baráži o účasť vo svetovej skupine. O jediný bod finalistov zápolení o "šalátovú misu" z minulého roka sa postaral až v záverečnej dvojhre talentovaný junior Lukáš Lacko, ktorý pri svojom debute v singli v prestížnej tímovej súťaži zdolal Adriana Garciu, keď Čiľan odstúpil za stavu 4:6 a 1:4 v druhom sete.

Juhoameričania už po sobotňajšej štvorhre rozhodli o postupe do štvrťfinále a tak pred nedelňajšími dvojhrami obaja nehrajúci kapitáni urobili zmeny v nominácii, pričom sa hralo iba na dva víťazné sety. O štvrtý bod pre domáce farby sa postaral Paul Capdeville, ktorý zdolal debutanta v slovenskom tíme Victora Bruthansa za 1:21 h v dvoch setoch 6:4 a 7:5. Česť Slovákov zachraňoval Lacko, ktorý v dueli proti Garciovi nadviazal na dobrý výkon zo sobotňajšej štvorhry. Úvodný set získal vo svoj prospech vďaka lepšie zvládnutej koncovke, keď za stavu 5:4 prelomil súperov servis. V druhom dejstve si Lacko po brejku vybudoval náskok 4:1 a Garcia zápas skrečoval. Chile nastúpi vo štvrťfinále svetovej skupiny proti tímu USA, ktorý si poradil s Rumunskom.

Davisov pohár - 1. kolo svetovej skupiny:

CHILE - SLOVENSKO 4:1

piatkové dvojhry: Fernando González - Michal Mertiňák 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3, Nicolas Massú - Dominik Hrbatý 6:7 (5), 6:3, 6:1, 7:6 (4)

štvorhra: González, Massú - Mertiňák, Lukáš Lacko 6:2, 7:5, 3:6, 6:4

nedelňajšie dvojhry: Paul Capdeville - Victor Bruthans 6:4, 7:5, Adrian Garcia - Lukáš Lacko 4:6, 1:4 - Garcia skreč