Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Lacko vybojoval čestný bod, Slováci prehrali v Čile 1:4

SITA|12. feb 2006 o 23:13

RANCAGUA 12. februára (SITA) - Tenisti Slovenska podľahli v stretnutí 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Čile napokon 1:4. O čestný bod zverencov zastupujúceho nehrajúceho kapitána Tibora Tótha ...

RANCAGUA 12. februára (SITA) - Tenisti Slovenska podľahli v stretnutí 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Čile napokon 1:4. O čestný bod zverencov zastupujúceho nehrajúceho kapitána Tibora Tótha sa zaslúžil Lukáš Lacko, ktorý vo svojej premiérovej dvojhre v najprestížnejšej mužskej tímovej súťaži vyhral nad Adriánom Garciom prvý set 6:4 a v druhom viedol 4:1, keď mu súper zápas vzdal. Ešte predtým ďalší debutant v slovenskom tíme Viktor Bruthans nestačil na Paula Capdevillu, ktorému podľahol 4:6, 5:7, hoci v druhom sete viedol už 5:1. O osude celého stretnutia, ktoré sa počas troch dní hralo pred skvelou 12-tisícovou kulisou štadióna Medialuna Monumental, rozhodla už sobotňajšia štvorhra. V nej domáci olympijskí víťazi z Atén 2004 Fernando González a Nicolas Massú zdolali novozložený pár Lukáš Lacko - Michal Mertiňák v štvorsetovom boji 6:2, 7:5, 3:6, 6:4. Debutant Lacko nahradil v tomto stretnutí na slovenskej strane zraneného Dominika Hrbatého.

Čile postúpilo do 2. kola resp. štvrťfinále prestížnych bojov o šalátovú misu po 24 rokoch a stretne sa tam z USA na súperovej pôde. Slovensko, ktoré ešte v decembri bojovalo o celkové prvenstvo vo finále s Chorvátskom, bude hrať po dvoch rokoch baráž o účasť vo svetovej skupine.


Čile - Slovensko 4:1 - konečný výsledok

nedeľa

Adrián Garcia - Lukáš Lacko 4:6, 1:4 - skreč, Garcia odstúpil za 66 minút

Rozdiel 172 miest v rebríčku ATP Entry zmazal mladý Slovák (356.) už po niekoľkých loptičkách. Osemnásťročný Piešťanec držal krok so skúsenejším súperom na podaní aj v dlhších výmenách a v ôsmom geme I. setu ho po prvý raz brejkol na 5:3. Vzápätí síce svoje podanie stratil čistou hrou, ale Čiľan to svoje opäť nezvládol a pri setbale Lacka urobil dvojchybu. Bývalý úspešný junior vyhral set 6:4 a aj v druhom mal navrch. Hneď v treťom geme premenil pri podaní Garciu pekným obhodením tretí brejkbal a zvýšil na 3:1. Čiľan pôsobil unaveným dojmom a keď prehral ešte jeden gem, stretnutie napokon skrečoval. Lacko tak zvíťazil vo svojej premiérovej dvojhre v Davisovom pohári.


Paul Capdeville - Viktor Bruthans 6:4, 7:5 za 80 minút

V zápase náhradníkov oboch tímov hranom už len na dva víťazné sety bol podľa rebríčka favoritom 22-ročný Čiľan. Capdeville (133. v ATP Entry) v deviatom geme I. setu prelomil už po druhý raz Bruthansov servis a vzápätí pri svojom podaní set doviedol do úspešného konca na 6:4. V druhom dejstve začal sebavedomý Čiľan viac chybiť a hoci ľavák Bruthans hneď v úvode opäť prehral svoje podanie, vzápätí sériou piatich gemov otočil na 5:1 a mal aj setbal. Potom však akoby sa zľakol možného víťazstva. Agresívnejší Capdeville spresnil hru. Začal hrať tvrdé topspiny z forhendu a zle útočiaceho Slováka na sieti často obhadzoval. Keď Čiľan vyrovnal na 5:5, bolo jasné, že zápas už dovedie do víťazstva.


Súvisiace články