Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Lacko už nepripustil nijakú drámu

Sportnet|Publikované 13. apr 2008 o 22:00

Kapitán Miloš Mečíř rozdelil víkendovú záťaž na všetkých štyroch hráčov.

Kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloš Mečíř mal pred včerajšími dvojhrami pohovor s rebríčkovo najlepšie postaveným hráčom svojho tímu Lukášom Lackom (151. v ATP), či ho po piatkovej prehre s Labadzem postaví na zápas.

Gruzínec hral každý deň

„Vari hodinu sme sa bavili o mojom returne, ktorý mi v piatok z ruky ľaváka Labadzeho robil problémy,“ priznal Lacko.

„Na Lukášovi som videl, že sa na nedeľňajší zápas teší. Nebol dôvod meniť zostavu,“ doplnil nehrajúci kapitán. „No kým sme nemali tretí bod v suchu, vždy je obava o výsledok. Za stavu 2:2 by nastúpil Labadze, a to je vždy veľká neznáma.“

Lacko včera už nepripustil nijakú drámu. Itonišvilimu dovolil uhrať iba sedem gemov.

„Gruzínca som videl v piatkovom stretnutí s Hrbatým, a tak som vedel, čo od neho môžem čakať,“ vravel 20­ročný slovenský tenista. „Povedal som si, že ho musím zlomiť v troch setoch. Podarilo sa mi to v tréningovom tempe. Hral som toľko, koľko som potreboval.“

Lacko tentoraz nemal žiadne ťažkosti. Itonišvili sa nezmohol na odpor. Pôsobil unavene, za tri dni hral tretí zápas.

Náš tenista si po takmer päťhodinovom piatkovom súboji na druhý deň oddýchol. „Vypol som si budík a spal som tak do obeda. Potom som sa vybral za lekárom, aby som zobral vitamíny a venoval som sa rehabilitácii,“ povedal Lacko.

V tejto sezóne má za úlohu prebiť sa do top 100 na svete, ale zatiaľ má k stovke dosť ďaleko. Body chce zbierať na challengerových turnajoch, tento týždeň štartuje v Aténach.

Zápasník Osadze

Po sobotňajšej štvorhre zažil daviscupovú premiéru aj v singli Filip Polášek. Gruzínsky tenista s postavou zápasníka Revaz Osadze ho však nepreveril, v prvom sete dostal „kanára“.

„Hral som uvoľnene, užíval som si tenis pred solídne zaplneným hľadiskom,“ povedal Polášek. Vychádzalo mu podanie, prezentoval sa nátlakovým tenisom. Po zápase si pochvaľoval súdržnú atmosféru v našom tíme.

Mečířov tím túži po elite

Slovensko bolo v roku 2005 vo finále Davisovho pohára, ale potom skončil aktívnu kariéru Karol Kučera a Karola Becka potrestala Medzinárodná tenisová federácia za pozitívny dopingový test dvojročným dištancom, takže v ďalšej sezóne sa tím prepadol do euro­africkej zóny. Teraz sa už druhý rok snaží o návrat medzi elitu.

„Na septembrovú baráž by som chcel mať najsilnejšiu zostavu,“ povedal kapitán. „Záleží na Karolovi Beckovi, či sa bude chcieť vrátiť. Momentálne je zranený – želáme mu čo najskoršie uzdravenie zápästia.“

Už v závere budúceho týždňa sa fanúšikovia môžu v Sibamac aréne tešiť na zápas Pohára federácie Slovensko ­ Uzbekistan s Hantuchovou a Cibulkovou v zostave.

Slovensko - Gruzínsko 4:1

Nedeľa:

Polášek - Osadze 6:0, 6:4 4:1

Lacko - Itonišvili 6:3, 6:1, 6:3 3:1

Sobota:

Mertiňák, Polášek

- Itonišvili, Labadze 6:3, 6:3, 7:5 2:1

Piatok:

Hrbatý - Itonišvili 6:4, 6:4, 6:4 1:1

Lacko - Labadze 6:4, 6:7 (6),

6:3, 3:6, 17:19 0:1

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.