Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Lacko skončil už v 1. kole

SITA|22. aug 2006 o 23:07

NEW YORK 22. augusta (SITA) - Z troch slovenských tenistov, ktorí figurovali v rozpise zápasov úvodného zo štyroch dní trojkolovej kvalifikácie dvojhry mužov i žien na záverečnom štvrtom grandslamovom ...

NEW YORK 22. augusta (SITA) - Z troch slovenských tenistov, ktorí figurovali v rozpise zápasov úvodného zo štyroch dní trojkolovej kvalifikácie dvojhry mužov i žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open (dotácia 18,585 milióna USD, tvrdý povrch) v New Yorku, sa do ďalších bojov nezapojí ani jeden. Katarína Kachlíková podľahla v areáli Flushing Meadows domácej 16-ročnej držiteľke voľnej karty Madison Brengleovej, Lukáš Lacko zostal na rakete Švajčiara Stephana Bohliho a Henrieta Nagyová proti Tunisanke Selime Sfarovej nenastúpila.

Dvadsaťjedenročná rodáčka zo Žiliny Kachlíková, momentálne 258. hráčka sveta podľa rebríčka WTA Tour, prehrala s Brengleovou (688. v počítačovom poradí) 6:2, 3:6, 3:6 a zaostala za vlastnou vlaňajšou bilanciou o jedno kolo. Vlani podľahla ďalšej Američanke Vanii Kingovej v 2. kole

Lacka, aktuálne 212. hráča sveta podľa rebríčka Indesit ATP Tour Entry, Bohli (244. v počítačovom poradí) vyradil s výsledkom 3:6, 6:3, 6:4. Osemnásťročný piešťanský rodák, víťaz augustového challengerového turnaja v Binghamtone, teda pri svojej grandslamovej premiére medzi seniormi rovnako ako jeho krajanka nedokázal dotiahnuť do úspešného konca stretnutie, v ktorom získal úvodný set. Nagyovú napokon v „pavúku“ nahradila Rakúšanka Tina Schiechtlová.

V stredu sa predstavia zvyšní dvaja slovenskí zástupcovia v kvalifikácii - Dominika Nociarová proti Chorvátke Ane Vrljičovej a Ivo Klec proti Talianovi Paolovi Lorenzimu. Presný časový rozpis nebol v utorok večer SELČ známy.


Kvalifikácia dvojhry – 1. kolo:


MUŽI

Stephane Bohli (Švajč.) - Lukáš Lacko (SR) 3:6, 6:3, 6:4


ŽENY

Madison Brengleová (USA) - Katarína Kachlíková (SR) 2:6, 6:3, 6:3

Selima Sfarová (Tun.) - Henrieta Nagyová (SR) - Nagyová nenastúpila


Súvisiace články