Lacko prehral v 2. kole na turnaji ATP v San Jose s Del Potrom

TASR|11. feb 2011 o 06:13

Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v kalifornskom San Jose (dotácia 700.000 dolárov).

SAN JOSE.

Zverenec trénera Tibora Tótha prehral s Argentínčanonm Juanom Martinom del Potrom za 80 minút v dvoch setoch 1:6 a 6:7 (1). V druhom dejstve nevyužil dva setbaly. Lacko, ktorý v prvom kole vyradil svetovú sedemnástku Američana Sama Querreyho, si zo San Jose odnáša prémiu 8790 dolárov a 20 boddov do rebríčka ATP Entry.

Del Potro v prvom sete duelu s Lackom na centri dominoval. Víťaz US Open z roku 2009 kvalitne podával i returnoval a ničil súpera drvivým forhendom. V druhom dejstve Lacko zlepšil podanie a dokázal držať s Del Potrom krok pri dlhých výmenách od základnej čiary. Za stavu 5:4 mal slovenský tenista pri Juhoameričanovom servise dva setbaly. Del Potro ich však odvrátil a vynútil si tajbrejk, v ktorom mal jasne navrch. Za stavu 6:1 premenil hneď prvý mečbal.