Laboreckí lyžiari pretekali na Bielej stope

Zemplínčania na Bielej stope. Mihalič, Buchovecký, Smetana. (Autor: archív klubu)
Sportnet|Publikované 8. feb 2017 o 23:00

Posledný januárový víkend sa na Skalke pri Kremnici uskutočnil 44. ročník Bielej stopy.

MEDZILABORCE. Je najstarším lyžiarskym behom na Slovensku. Jeho zakladateľom je Ľudovít Fusko.

V roku 1990 a 2014 sa beh Bielej stopy nekonal pre nedostatok snehu. Biela stopa má niekoľko kategórií.

V hlavnej kategórii v behu na 50 kilometrov zvíťazil Michal Jurčo z SKI TEAM Štrbské Pleso.

Na polovičnej trati 25 kilometrov zvíťazil Ján Mikuš z KBL Jasná. U žien na 25 kilometrov zvíťazila slovenská reprezentantka Alena Procházková zo Slávie ekonom Bratislava.

Už tradične sa Bielej stopy zúčastňujú aj lyžiarski bežci z Medzilaboriec. V sobotu v behu na 25 kilometrov, kde štartovalo 240 bežcov, Vladimír Mihalovič celkovo skončil na 87. mieste a vo svojej kategórii 36 až 45-ročných skončil na 24. mieste časom 1:58:11,5 hod. Michal Buchovecký celkovo skončil na 120. mieste a vo svojej kategórii 56 až 65-ročných obsadil 21. miesto časom 2:10:05,7 hod.

V nedeľu v behu na 30 kilometrov, kde na štart sa postavilo 208 pretekárov, štartoval aj známy bežec Miroslav Smetana, ktorý celkovo obsadil 67. miesto a vo svojej kategórii 46 až 55-ročných obsadil 16. miesto časom 2:29:25,6 hod.

„Počasie bolo dobré, trate skvelo upravené, organizácia vynikajúca a dobrá vôľa dosiahnuť čo najlepší výsledok v pretekoch. Bol to môj malý test na Jizerskú 50 v Česku. Tento známy beh slávi v tomto roku 50. výročie svojho vzniku,“ konštatoval Miroslav Smetana.