Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ľ. Sabol: "V Trenčíne sme mali na hokejkách štyri tutovky"

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice majú svoj predvianočný extraligový program za sebou. Najbližšie sa v stretnutí najvyššej súťaže predsavia až 28.

decembra doma proti Liptovskému Mikulášu. Posledný duel pred sviatkami nedopadol pre východniarov úspešne, na ľade lídra v Trenčíne prehrali 2:4.

Vojaci prehrali štyri zápasy za sebou, no v piatom už triumfovali a odniesli si to Košičania. "Bol to dosť vyrovnaný zápas, akurát, že my sme nepremenili šance, kým Trenčania áno," okomentoval dianie na ľade útočník HC Ľubomír Sabol. Východniari mohli pomýšľať aj na lepší výsledok, musel by však byť efektívnejší. "Určite, také štyri tutovky sme na hokejkách mali." Góly však dávali domáci, a tak po dvoch tretinách prehrávali modro-bieli 0:3. "Iste, stretnutie mohlo byť vyrovnané. Jeden gól sme dostali takmer od mantinelu, ďalší pri našej presilovke. Tieto góly sme dostať nemuseli." Napriek tomu ešte hráči HC zabojovali a v 48. minúte stiahli na 2:3. "Ešte nejaký čas na vyrovnanie nám ostával. Chceli sme urobiť tlak a chystali sme sa aj odvolať brankára, ale práve vtedy sme inkasovali štvrtýkrát a bolo po nádejách." Zdá sa, že Košice nemajú v tejto sezóne na Trenčín šťastie, ani raz nad nimi nevyhrali, hoci viaceré duely boli veľmi vyrovnané. "V súbojoch proti Trenčínu sa trápime v koncovke. To by sme mali zlepšiť."

Hneď po stretnutí v Trenčíne sa východniari presunuli na krátke sústredenie do Vysokých Tatier. Včera už zarezávali na čerstvom tatranskom vzduchu. "Dopoludnia sme boli na bežkách, potom sme mali obed s vedením klubu a popoludní nás čakala regenerácia," priblížil včerajší program Ľ. Sabol. Ako sa on osobne s bežkami kamaráti? "Teraz som bol na bežkách asi druhýkrát v živote, ale dá sa to v pohode zvládnuť. Celkom ma to baví." Hoci na beržkách je teda začiatočník, žiadne krkolomné situácie si neprivodil. "Na bežkách to nie je žiaden problém. Veď pri tom stačí len vedieť normálne behať," zasmial sa mladý útočník, ktorý bol aj v širšej nominácii reprezentácie Slovenska na turnaj Loto Cup v Piešťanoch. Napokon si však svoj predvianočný program o túto akciu nespestrí, pretože do užšej nomonácie trénera Hossu sa už nevošiel a ostal iba medzi náhradníkmi. Z košického klubu sa tak v drese národného tímu na tohtotýždňovom podujatí nepredstaví nik. "Určite, mrzí ma, že som sa do užšej nominácie nedostal, ale budem bojovať ďalej. Verím, že pozvánky do národného tímu ešte prídu," dodal Ľ. Sabol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.