Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Ľ. Rusinko si nevie vysvetliť, prečo sa namiesto jasného priebehu trápili až do konca

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 00:00

Košice O zbytočnú drámu sa postarali prvoligoví futsalisti TTR Košice, ktorí na domácej palubovke len tesne porazili posledný celok tabuľky 4 FSC

Bratislava 3:2. Tesne pred koncom I. polčasu síce museli dotiahnuť jednogólový náskok hostí, no po zmene strán pridali rýchle dva góly a už sa zdalo, že kŕčovitosť v ich hre sa natrvalo vytratila. Po znížení zo strany hosti sa však opäť vrátila a vydržala s ´teteerkármi´ až do konca zápasu. Prečo sa favorit, ktorý je len o skóre druhý za majstrovskou Dubnicou trápil s celkom, ktorý ešte nezískal ani bod? spýtali sme sa opory domáceho tímu Ľubomíra Rusinka (na snímke vľavo), ktorý síce v tomto zápase neskóroval, no vynahradil si to o deň neskôr, keď v treťoligovom zápase, keď sa gólom pričinil o víťazstvo Turne 2:1 na ihrisku Lokomotívy Košice.

"Nepovedal by som, že sme súpera podcenili. Ten sa jednoducho na nás vytiahol. Každý zo súperov z opačného konca tabuľky má proti nám väčšiu motiváciu. Bojujeme o 1. miesto, takže sa Bratislavčania zrejme dostatočne na nás vyburcovali."

Predsa len, proti poslednému mužstvu tabuľky, navyše bez bodu, sa očakával trochu iný scenár, i keby sa nevieme ako vyburcoval...

"To je síce pravda. Uvedomovali sme si, že sme sa prípadne o skóre mohli dostať na 1. miesto v tabuľke. Chceli sme rýchlo streliť prvý gól, po ktorom by prišli ďalšie. Nepremenili sme však prvé šance a potom sa to už s nami viezlo. Navyše, hostia sa ujali vedenia a chytili sa. Namiesto jasného priebehu sme sa tak trápili až do konca."

Bola rozhodujúcim momentom zápasu premenená penalta minútu pred prestávkou?

"Určite. Už sme nevedeli takmer z ničoho streliť gól. V II. polčase by sme sa poriadne zapotili."

Po prestávke ste však začali veľmi dobre. Rýchlo ste strelili druhý a tretí gól. Opäť však prišiel útlm. Prečo?

"Sám si to neviem vysvetliť. Hostia z ničoho nič strelili druhý, kontaktný gól a zasa sa náš výkon vrátil do starých koľají."

Palubovka v starej športovej hale je natrená na bielo. Vy ste hrali s bielou loptou. Nesťažuje to orientáciu v hre?

"Je to katastrofa. Neviem, kto ju tak natrel. Minule sa ma otec pýtal, keď videl zábery zo športovej haly v televízii, či na tom hráme. Odpovedal som, áno. Tiež sa ma spýtal, ako na tom môžeme hrať s bielou loptou. Navyše, keď hráme cez deň, slnečné lúče sa cez sklobetón odrážajú od palubovky. Tak sa leskne, že ani loptu nie je poriadne vidieť. Veľmi nás to mýli pri hre. Zrejme palubovku takto natreli kvôli basketbalistkám."

Bratislavčania nastúpili celí v čiernom, ako rozhodcovia. Nezdalo sa vám, že je ich viac? Nemali ste problémy pri obsadzovaní hráčov?

"Tento aspekt som ani tak nevnímal. Myslím si, že to skôr oni sa mohli mýliť, keď si prihrávali k čiare."

Máte za sebou aj reprezentačný dvojzápas s Maďarskom. Na víťazstve 3:0 a remíze 3:3 ste sa podieľali aj jedným gólom. Pocity?

"V pohode. Strašne som však unavený, aj v tomto zápase bolo vidieť, že mám ťažké nohy. Absolvovali sme náročné stretnutia, lebo sme hrali na betóne. Nehrali sme na palubovke, ale na betóne, na ktorom bol natiahnutý akýsi gumolit. Kĺby dostali poriadne zabrať."

Z Košíc ste išli na dvojzápas štyria. Bolo vás cítiť na ihrisku?

"Samozrejme. Boli sme dobrá partia. Košičania poriadne potiahli v týchto zápasoch."

Ďalší reprezentačný program?

"Tento týždeň máme sústredenie v Liptovskom Mikuláši a potom nás v Lučenci čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy. V skupine máme Ukrajinu, Cyprus a Andorru. Na to, že z ôsmich kvalifikačných skupín postupujú do záverečného turnaja len víťazi, tak je to pomerne ťažká skupina. Veď Ukrajina skončila na poslednom európskom šampionáte na 2. mieste. Bude to veľmi náročná kvalifikácia. Hneď prvý zápas hráme s Ukrajinou. Všetko musíme vsadiť do tohto duelu."

Súvisiace články