Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ľ. Reiter si myslí, že Rusom by sme mali streliť aspoň gól

Sportnet|Publikované 10. okt 2005 o 22:00

Bratislava - Strpkovský rodák Ľubomír Reiter (na snímke) sa suverénne najviac nacestuje kvôli reprezentácii. Z amerického Chicaga to má jasne

najďalej, no až tak nehorekuje. Napokon, je tu jedinečná šanca pre slovenský futba a Ľubo by chcel byť pri nej. proti Estónsku nastúpil v 73. minúte a mal na kopačke i gól, lenže jeho volej zrazil hosťujúci hráč. S radosťou však ku gólu zablahoželal svojmu kamarátovi z Prešova Petrovi Hlinkovi.

"Bola tam trma-vrma, lopta lietala od jedného k druhému. Peťo nakoniec strelil šťastný gól. Uveril som, až keď som videl loptu v bráne."

Boli ste po prestávke trochu nepokojní, že sa vám na začiatku stretnutia nepodarilo skórovať?

"Estónci sú známi tým, že majú dobrý pressing a hrajú disciplinovane v defenzíve. Mali sme čo robiť, aby sme sa presadili. Chýbali nám kľúčoví hráči, ako Miro Karhan."

Udržali sme si východiskovú pozíciu - stačí nám neprehrať proti Rusku. Čo znamená pre nás toto vydreté víťazstvo?

"Cieľ bol jasný - získať tri body a to sme splnili. Nehrali sme nejako oslnivo, ale zvíťazili sme a sme dobre naladení na Rusov."

V jeden čas ste sa na ihrisku ocitli až štyria útočníci naraz - Vittek, Németh, Hološko a vy. Nezavadzali ste si navzájom?

"Ani by som nepovedal. je však pravda, že sme mali viac roztiahnuť hru. Je to však ťažké, keď máte na ihrisku štyroch útočníkov. Všetci sa automaticky tlačia dopredu a do šestnástky. Každopádne sme sa mali viac upokojiť a pokúšať sa útočiť po stranách, nie cez stred."

Situácia pred zápasom je jasná.

"Samozrejme, stačí nám remíza, takže budeme vychádzať z dobrej defenzívy a pokusíme sa niečo vpredu vymyslieť a streliť prekvapujúci gól. Asi ťažko budeme hrať doma na 0:0. Rozhodne by sme mali streliť aspoň gól."

Mali, ale nemuseli. Naopak, Rusi musia. Je teda dosť pravdepodobné, že budú musieť otvoriť hru a na tom by sa dala postaviť naša taktika.

"Necháme to na trénera, čo vymyslí na súpera."

Neobávate sa, že skutočnosť o postačení remízy môže v podvedomí vyvolať falošné uspokojenie?

"Určite nesmieme poľaviť v koncentrácii a ani na okamih síi nesmieme pripustiť zľahčovať situáciu. Rusi sú veľmi nebezpeční. Pevne však verím, že cez Rusov postúpime do baráže. Veľmi by som si to prial. Dôležité bude, aby sme v defenzíve zahrali zodpovedne."

Myslíte si, že náš výkon proti Estónsku by stačil na Rusov?

"Bral by som ho, keby sme s Ruskom tiež vyhrali 1:0."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.