Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ľ. Puhák: Chlapci dokázali, že môžu hrať vyrovnanú partiu s každým

Sportnet|Publikované 29. mar 2009 o 22:00

GIRALTOVCE. Vedúce mužstvo III. ligy FK Bodva Moldava nad Bodvou pritiahlo na tribúny MFK Slovan Giraltovce peknú návštevu, ktorá sa síce gólu

nedočkala, ale s remízovým rezultátom bola spokojná.

Hostia mali viac z hry

Giraltovce si svoj domáci jarný účet otvorili bezgólovou remízou. Hostia mali počas celého stretnutia viac z hry, no proti pozornej defenzívnej pavučine Slovana sa výraznejšie presadiť nedokázali. V prvom polčase vystrašila domácich najskôr hlavička R. Hritza a s ďalším pokusom útočníka Moldavy si poradil P. Štefaník. Po zmene strán skúšala Moldava šťastie cez štandardné situácie a krídelný priestor, ale domáca obrana ustála hlavičku E. Aličkoviča, skrumáže, v ktorých sa ocitol R. Hritz, či nepresné pokusy R. Jurka. Giraltovce mohli o osude stretnutia rozhodnúť v 78. min., kedy sa P. Blaško dostal za obranu súpera, lenže s koncovkou zaváhal a P. Majný mu vypichol loptu. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza zaslúženým obrazom diania na trávniku. "Už pred zápasom sme vedeli, že Moldava má káder s potenciálom pre vyššiu súťaž, čomu sme prispôsobili aj našu taktiku. Keby sme sa pustili s nimi do otvoreného boja, len ťažko by sme si hľadali cestu k úspechu. Chceli sme hrať zodpovedne v obrane a počkať si, čo nám súper dovolí. Počas prvých dvadsiatich minút sme mali pred hráčmi hostí rešpekt, ale postupne nám vyšlo niekoľko akcií a potom sme sa osmelili. V závere sme sa zrejme zľakli toho, že môžeme s Moldavou neprehrať a z toho pramenili ošemetné situácie pred našou bránou, lebo chlapci zbrklo odkopávali lopty, resp. báli sa zakombinovať. Pokiaľ by sme si udržali loptu dlhšie na kopačkách, mohli sme udrieť do otvorenej obrany. V závere mal príležitosť na skórovanie P. Blaško a keby so svojou šancou naložil inak, mohli sme aj vyhrať. S bodom sme však spokojní a zároveň ma teší, že si chlapci dokázali, že môžu hrať vyrovnanú partiu s každým," pochválil svojich zverencov tréner MFK Slovan Giraltovce Ľubomír Puhák.

S výkonmi mužstva spokojný

Giraltovce preverili v prvých dvoch jarných kolách Lokomotíva Košice a Moldava, ktoré patria k špičke III. ligy. Ľ. Puhák bol s výkonmi mužstva v oboch stretnutiach spokojný, pričom kvitoval fakt, že jeho hráči sa dokážu vyrovnať tímom s profesionálnymi alebo poloprofesionálnymi podmienkami. "Proti Lokomotíve sme body stratili, pretože sme neboli horším mužstvom. Prvý gól v našej sieti bol vlastný a druhýkrát sme inkasovali hneď po vyrovnaní a rozohraní v stredovom kruhu. S Moldavou, Bardejovom a ani s Lokomotívou sa podmienkami porovnávať nemôžeme a preto ma teší, že sa nám darí držať v tabuľke na úrovni 4. miesta. Bol by som rád, keby sme z týchto pozícii neustúpili a výkonnostne ďalej napredovali," dodal Ľ. Puhák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.