Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

L. Nagy strávil Vianoce v coloradskych horách

Sportnet|Publikované 26. dec 2002 o 23:00

V kruhu rodiny, či s priateľkami a so štedrovečernými zvykmi svojej vlasti trávilivianočné sviatky slovenskí hokejisti v NHL. Takmer celoročná

V kruhu rodiny, či s priateľkami a so štedrovečernými zvykmi svojej vlasti trávili

vianočné sviatky slovenskí hokejisti v NHL. Takmer celoročná zámorská absencia domova vytvára priestor na budovanie priateľských rodinných vzťahov hokejistov z toho istého mesta a tieto putá sa nerušia ani na Vianoce. Svedčí o tom príklad tria Nagy, Radivojevič, Pavlikovský.

ĽUBOMÍR SEKERÁŠ (Minneapolis) - s manželkou a dcérkou si vychutnávali kapustnicu i fazuľovú polievku, k tomu kapra, ktorého nežná polovička priviezla vraj zo Slovenska. Pod stromček si nedarovali žiadne veľké veci, ale kopec maličkostí, ktoré vedia potešiť.

MARIÁN GÁBORÍK (Minneapolis) - vlani trávil Vianoce s mamou, tentoraz s priateľkou. Ich štedrovečerný stôl i rituály boli symbiózou slovenského a amerického charakteru.

MICHAL HANDZUŠ a RADOVAN SOMÍK (Philadelphia) - Handzuš strávil Vianoce s mamou a sestrou, u Somíkovcov to bola manželská pohoda. Keďže obaja hokejisti bývajú v susedstve, časť sviatkov strávili spoločne na návšteve.

LADISLAV NAGY, BRANKO RADIVOJEVIČ a RASTISLAV PAVLIKOVSKÝ (Aspen) - Duo z Phoenixu spolu s Nagyovým kamarátom Pavlikovským (farma Minnesoty) sa vybralo do Aspenu v coloradských horách na pozvanie. Vianoce strávili u kamaráta Olivera, ktorý má slovenský

pôvod a prevádzkuje súkromný klub pre umelcov a iné osobnosti spoločenského života. V ňom síce chýbal tradičný slovenský štedrovečerný stôl, ale nie domácka atmosféra.

PETER BONDRA a IVAN ČIERNIK (Washington) - Keďže Čiernik ešte stále býva na hoteli, od príchodu z farmy je spolu s manželkou a synom častým hosťom u Bondrovcov. Nebolo tomu ináč ani na Vianoce

a obe rodiny si pochutnali na tradičných slovenských jedlách, na kapustnici a rybe so zemiakovým šalátom.

MARIÁN a MARCEL HOSSOVCI (Ottawa) - Už niekoľko rokov odlúčená rodina sa zišla u jedného z najlepších strelcov prebiehajúceho ročníka NHL. K Mariánovi prišiel z farmárskeho klubu aj jeho brat, ináč hráč Montrealu. Po Baltica Cupe priletel za synmi aj reprezentačný tréner František Hossa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.