Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

L. Nagy ráno odletel do Phoenixu, na jeho umení si košickí priaznivci dnes nezgustnú

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Košice - Hokejista Ladislav Nagy síce nastúpil v drese HC Košice v utorok na ľade Spišskej Novej Vsi, pred domácim publikom sa však v extraligovom

dueli dnes proti Martinu už nepredstaví. V noci na včera sa totiž s Phoenixom dohodol na novej dvojročnej zmluve na 1,6 milióna dolárov.

"Zmluvu som faxom podpísal v noci na včera asi o pol jednej. Som spokojný, dopadlo to dobre. Som rád, že to už mám za sebou, pretože sa to naťahovalo dlho a kemp Phoenixu sa už medzitým začal," skonštatoval L. Nagy. Košický odchovanec chcel pôvodne dosiahnuť trojročný konkrakt. "Bolo to tak, ale s agentom sme to prehodnotili a uspokojili sa s dvojročnou zmluvou." Finančné podmienky zmluvy nechcel L. Nagy komentovať. "Aj tak sa to dostane na verejnosť." Napokon sa tak stalo už včera, zámorské zdroje zverejnili, že kontrakt je na 1,6 milióna dolárov, čiže ročný zárobok činí 800 000 dolárov. Vlani zarobil L. Nagy 475 000 USD, Phoenix mu pôvodne ponúkal na nasledujúci ročník plat 522 500 USD. Zlatý medailista z Göteborgu túto ponuku vzhľadom na vydarenú uplynulú sezónu, v ktorej zaznamenal 42 bodov (23 gólov a 19 asistencií), neakceptoval, a preto sa rokovania naťahovali, čo je v NHL bežnou praxou. Z mužstva Phoenixu napokon podpísal zmluvu ako posledný. Podľa zástupcov Phoexinu požadoval 23-ročný útočník zhruba deväťstotisícový plat, napokon teda zo svojich nárokov trochu ubral a so svojim zamestnávateľom sa dohodol.

Azda najmenšiu radosť zo včerajšieho podpisu zmluvy majú košickí fanúšikovia. Nie preto, žeby L. Nagyovi nedopriali zahrať si v NHL, ale radšej by boli, keby sa jeden z najväčších talentov košickej liahne z posledných rokov dohodol s arizonským klubom až na budúci týždeň. Znamenalo by to, že by si mohli jedného zo svojich miláčikov a jeho umenie ešte 'užiť' v dnešnom extraligovom dueli proti Martinu. Takto si museli nechať zájsť chuť, pretože v čase dnešného duelu Košice - Martin už bude Nagy vo Phoenixe. Laca Nagya teda naživo v súťažnom stretnutí v košickom drese videli iba tí Košičania, ktorí neľutovali v utorok merať cestu na zápas do Spišskej Novej Vsi, v ktorom strelil L. Nagy dva góly a zaznamenal jednu asistenciu. "Silou-mocou som sa chcel v extralige predstaviť v košickom drese aj v domácom prostredí. Škoda, že to nevyšlo. Skúšal som si vybaviť letenku až na sobotu, aby som dnes ešte proti Martinu nastúpil, ale nevyšlo to. Zástupcovia Phoenixu totiž chceli, aby som priletel čím skôr. Najprv žiadali, aby som dokonca letel už včera ráno, napokon cestujem dnes skoro ráno. Včera sa totiž už začal prípravný kemp Phoenixu," vysvetlil mladý krídelník.

A čo si 23-ročný hráč, ktorému by v NHL mohla patriť budúcnosť, od novej sezóny sľubuje? "Chcel by som zopakovať minuloročných 23 gólov. Dúfam, že sa mi to podarí."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.