Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ľ. Mati by proti Trenčínu bral všetkými desiatimi, keby si z neho spoluhráči uťahovali

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Michalovce - V troch domácich stretnutiach strelil Ľubomír Mati po góle a zakaždým to znamenalo len bod pre futbalistov 1. FC Košice. Už si z neho i

spoluhráči uťahovali, že mu nebudú prihrávať, lebo, keď skóruje nikdy nevyhrajú. Ktovie, čo im prebleslo mysľou, keď po polhodine hry tento rodák z Maľcova upravil na 2:1 a aspoň sčasti dal zabudnúť na predchádzajúcu nepremenenú jedenástku v podaní Martina Obšitníka. Určite nik nechcel zakríknuť jeho gól, aby z toho nebol nerozhodný výsledok i po štvrtýkrát, no ďalší priebeh zápasu ukázal, že tentoraz by ho bral každý...

"Tentoraz by som veru určite rád bral remízu. Pred zápasom sme pomýšľali len a len o víťazstve. Vzhľadom na priebeh stretnutia by bola dobrá i remíza. Opäť sme doma stratili všetky tri body, takže je to veľké sklamanie," povedal po zápase Ľubomír Mati.

Zápas ste ani lepšie nemohli začať. Gól hneď na úvod, neskôr výhoda jedenástky, po vašom góle ste druhýkrát viedli, no efekt nulový. Už to vyzerá tak, že si vždy nájdete príležitosť, ako zbabrať zápas...

"Veď práve. Cez prestávku sme si povedali - pozor na prvých 10-15 minút, aby sa súper nejakým gólom nedostal na koňa, žiaľ, zasa sme dostali hlúpy gól. Ani neviem, od koho sa lopta odrazila do brány, či to nebol z polovice vlastný gól."

Prakticky každý center do šestnástky 1. FC zaváňal gólom. Prečo štandardky vo vašom podaní neboli také nebezpečné, ako trenčianske?

"Dobrá otázka... Neviem, v čom to môže byť. Trenčín je známy tým, že majú dobre prepracované štandardky. Fabuš je veľmi kvalitný hlavičkár, ale i ostatní jeho spoluhráči vedia byť nebezpečný. Vlastne to je ich herný štýl. My zasa forsírujeme kombinačnú hru."

Terén?

"V I. polčase to ešte ušlo, ale v po prestávke to už bolo strašné. Hlavne na našej polovici. Ešte sme si hovorili, že by nám to mohlo viac vyhovovať, lebo v tom bahne budú Trenčania ťažšie niečo vymýšľať, no nakoniec to vyšlo opačne. Iste, že niekedy lopta zle odskočila, alebo sa ani poriadne neodrazila, no terén bol rovnaký pre obe mužstvá, takže vyhovárať sa naň nemôžeme."

Jedenástkový moment?

"Trenčania sa veľmi rozčuľovali, lebo ešte predtým sme sa vzájomne pridržiavali so Svrčekom. Bolo to obojstranné, lenže Svrček ma ešte v šestnástke stále držal, ja som sa snažil uniknúť po čiare, padol som - jasná jedenástka."

Pri vašom góle si viacerí na tribúne mysleli, že idete centrovať...

"Nie, ja som strieľal na bránu. Lopta mi dobre sadla, aj pekne skončila v sieti, no čo z toho, keď tento gól neznamenal ani bod."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.