Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

L. Kuna novým predsedom predstavenstva v Trnave

Sportnet|Publikované 11. dec 2006 o 23:00

Včera sa v slovenskom corgoňligovom futbalovom klube Spartak Trnava rozhodlo o zmene na poste predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti FC

Spartak, a. s., Trnava. Doterajšieho dlhoročného šéfa jedného z najúspešnejších klubov slovenskej futbalovej histórie Ing. Jozefa Bachratého nahradil podľa avizovaných informácii bývalý výborný futbalista Ladislav Kuna. Ďalej sa rozhodlo o tom, že predstavenstvo akciovej spoločnosti bude mať piatich členov. Kvarteto Michal Pethö, Ladislav Kuna, JUDr. Juraj Trokan a Ing. Štefan Tomašik doplní vzhľadom na vylepšenú spoluprácu s mestom Trnava zástupca Mestského úradu. Akcionári na včerajšom valnom zhromaždení ďalej skonštatovali, že skĺbenie hráčskych, trénerských a ľudských schopností a skúseností Ladislava Kunu sú základným fundamentom pre výkon funkcie predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti FC Spartak a. s. Trnava.

Doterajšiemu prvému mužovi Spartaka Jozefovi Bachratému, ktorý počas jesennej časti Corgoň ligy už viackrát uvažoval o odchode, zároveň akcionári vyslovili poďakovanie za doterajšiu činnosť. Jeho práca bola ocenená prostredníctvom hlavného akcionára, ako aj možnosťou zúčastňovať sa naďalej na činnosti klubu ako aktívny akcionár. "Úlohou nového predstavenstva a predsedu predstavenstva je vrátiť Spartak Trnava do pozície v slovenskom futbale, ktorá mu z historického hľadiska neodškriepiteľne patrí," uvádza sa v oficiálnom komuniké z valného zhromaždenia "bílých andelov". Ladislav Kuna, ktorý v apríli budúceho roku oslávi okrúhle jubileum 60 rokov, patrí k žijúcim legendám slovenského futbalu. V ankete o najlepšieho slovenského futbalistu minulého storočia skončil bývalý vynikajúci československý reprezentant a hráč "červeno-čiernych" na deviatom mieste. V roku 1969 sa stal L. Kuna najlepším futbalistom Československa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.