Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

L. A. zaradilo Pálffyho na listinu zranených

Sportnet|28. nov 2003 o 00:00

LOS ANGELES - Hokejový klub NHL Los Angeles Kings, ktorý má na listine zranených hráčov umiestnených už šesť hokejistov, musel na ňu od nedele zaradiť aj Žigmunda Pálffyho. Najproduktívnejší hráč tímu utrpel v dueli s Coloradom zranenie tváre, keď ho ...

LOS ANGELES - Hokejový klub NHL Los Angeles Kings, ktorý má na listine zranených hráčov umiestnených už šesť hokejistov, musel na ňu od nedele zaradiť aj Žigmunda Pálffyho. Najproduktívnejší hráč tímu utrpel v dueli s Coloradom zranenie tváre, keď ho na striedačke tri minúty pred koncom zasiahol do líca nastrelený puk a zlomil mu aj dva zuby.

Pálffy je teraz piaty v produktivite ligy, spolu s coloradskym Alexom Tanguayom je s 20 asistenciami najlepším nahrávačom. Mužstvo Kings má na listine zranených Slováka Jozefa Stümpela, Dereka Armstronga, Jareda Aulina a Brada Nortona. Ani Jason Allison a Adam Deadmarsh nie sú na súpiske mužstva pre dlhodobé zdravotné problémy.

Horizont návratu kľúčového útočníka Kings vedenie klubu nešpecifikovalo. Na miesto majstra sveta z Göteborgu povolalo vedenie Kings z farmárskeho Manchestru (AHL) 27-ročného Steva Kellyho, ktorý za Monarchs v tejto sezóne nazbieral 19 bodov (5+14) v 15 stretnutiach. Kelly odohral v NHL 144 stretnutí v dresoch Edmontonu, Tampy Bay, New Jersey i Los Angeles s bilanciou 9 gólov a 12 asistencií. (tasr)

Súvisiace články