Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

L.A. Kings proti Phoenixu už aj s Pálffym a Stümpelom

SITA|26. nov 2003 o 12:33

LOS ANGELES 26. novembra (SITA) - Tím hokejovej NHL Los Angeles Kings by mal nastúpiť na štvrtkový duel proti Phoenixu už aj s uzdravenou dvojicou útočníkov - Žigmundom Pálffym a Jozefom Stümpelom. Pálffyho, piateho najproduktívnejšieho hráča celej súťaže

(19 zápasov, 6+20), v závere sobotňajšieho duelu s Coloradom trafila do tváre strela jedného z jeho spoluhráčov. Tridsaťjedenročný Skaličan, ktorý v tom čase sedel na stiedačke kráľov, utrpel zlomeninu dvoch zubov a menšie zranenie tváre, preto vynechal utorkový duel proti New Jersey (0:4). Pálffy by mal nastúpiť na stretnutie proti kojotom s ochranným krytom na prilbe.

Už vyše troch týždňov pauzuje s narazeným hrudníkom Jozef Stümpel. Slovenský center nedohral domáci duel proti Chicago Blackhawks (25. októbra, 2:3), keď odstúpil z hry v druhej tretine. V aktuálnej sezóne absolvoval Stümpel v NHL 8 zápasov s bilanciou gól a päť asistencií. "Dúfame, že obaja už budú vo štvrtok fit. Bola by to pre nás veľká vzpruha," povedal tréner L.A. Andy Murray.


pp;xo;ss

Súvisiace články