Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kysackí organizátori zaskočili za Pezinčanov

Sportnet|Publikované 22. feb 2012 o 23:00

Pôvodne vybraní organizátori Medzinárodných majstrovstiev v lyžiarskom orientačnom behu v šprinte na Pezinskej Babe ich nemohli usporiadať pre nedostatok snehu.

KYSAK. Pezinčanov úspešne nahradil Klub orientačného behu a lyžovania Sokol Kysak, ktorý zorganizoval uvedené podujatie a navyše i preteky Slovenského rebríčka v LOB na krátkych tratiach v blízkosti kysackej horárne za vyhovujúcich snehových podmienok.

V kategórii mužov v šprinte na 3,5 km trati s 18 kontrolami si titul vybojoval Štefan Šurgan (SE B. Bystrica) za 18:33 min. pred Dávidom Frankom za 19:22 min. a bronz získal Radovan Marton (obaja Sokol Kysak) za 21.54 min. V ženskej kategórii na 2,6 km trati s 13 KS vyhrala Martina Bialeková (SE B. Bystrica) za 19:32 min. pred Janou Slámovou (ATU Košice) za 20:19 min. a tretie miesto obsadila Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 20:54 min.
V ďalších kategóriách si z východniarov medaily vybojovali: M-16: 2. S. Franko ml., M35-: Milan Dudra, M45-: 1. Stanislav Franko st.,...3. J. Kollár, W35-: 2. J. Franková (všetci Sokol Kysak), 3. Z. Masaryková (ATU Košice).
Slovenskému šampionátu predchádzali preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov, v ktorých z východniarov prvenstvá dosiahli: M-16: Stanislav Franko, M35-: Milan Dudra, M45-: Jaroslav Kollár, W45: 1. Jana Franková (všetci Sokol Kysak).