Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kysačania sa presadili na lyžiach

Účastníci počas hromadného štartu pretekov na 30 km klasickým spôsobom na 44. ročníku medzinárodných pretekov Biela stopa v stredisku Skalka pri Kremnici. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 22. feb 2017 o 23:00

Na Skalke pri Kremnici sa konali majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu.

KOŠICE. Z východoslovenských pretekárov si najlepšie počínali pretekári KOB Kysak, keď získali spolu šesť titulov väčšinou vo veteránskych kategóriách. Jeden žiacky titul putoval aj do Košíc.

Na dlhých tratiach v kategórii mužov na 10,5 km trati s 12 kontrolami titul vybojoval Štefan Šurgan (VBA) za 56:54 min. Kysačania obsadili štyri miesta za stupňami víťazov v poradí: 4. J. Sokol, 5. D. Franko, 6. V. Franko, 7. Š Rácz. Na ženskej 6,8 km trati (10 KS) zvíťazila Erika Nemcová (Ekonóm B. Bystrica) za 45:53 min. Len 34 sekúnd zaostala strieborná Jana Slámová (KOB ATU Košice) a tretia skončila Miriam Králová zo Žiliny.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východoslovenských zástupcov majstrovské tituly vybojovali: M-14: Jakub Janšo (KOB ATU Košice), M-20: Stanislav Franko , M35-: Milan Dudra, M45-: Igor Porubčan, M55-: Jaroslav Kollár (všetci KOB Kysak).

Druhý deň sa zápolilo o tituly v trojčlenných resp. dvojčlenných štafetách v lyžiarskom orientačnom behu. V mužskej kategórii si titul vybojovala štafeta VAZKA Bratislava. Striebornú medailu získala štafeta KOB Kysak v zložení: Valér Franko, Dávid Franko, Milan Dudra a tretia skončila banskobystrická štafeta. V ženskej kategórii zvíťazilo duo M. Knorová (Martin) a E. Nemcová B. Bystrica). Striebro získalo duo Jana Slámová, Dominika Kalenská a bronz Katarína Papugová a Andrea Papugová (všetky KOB ATU Košice). Vo veteránskych kategóriách dva tituly vybojovali kysacké štafety a to v kategórii mužov od 35 rokov (Igor Porubčan a Radovan Marton) a u mužov od 45 rokov (Štefan Rácz a Jaroslav Kollár).