Kysačan Semančík vyhral Katarínsky orienťák

Môžete si vyskúšať orientačný beh. (Autor: Slovenský skauting)
Sportnet|Publikované 1. dec 2017 o 23:00

Klub orientačného behu Kysak usporiadal preteky.

KYSAK. Klub orientačného behu Kysak usporiadal v lese neďaleko Kysaku preteky v orientačnom behu s názvom Katarínsky orienťák.

Zápolilo sa v rozmočenom teréne po daždi so štartom i cieľom pri horárni na štyroch rôznych tratiach rozlíšených podľa dĺžky i orientačnej náročnosti bez rozdielu veku i pohlavia.

Na najťažšej 3,9 km dlhej „A“ trati s prevýšením 190 m zvíťazil Libor Semančík (KOB Kysak) za 36:03 min. pred Ukrajincom Slobodanyukom, ktorý zaostal 2:40 min. Tretie miesto obsadil Michal Kurák za 42:13 min. Zo žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia celkove ôsma Natália Tyszová (obaja ATU Košice). Na „B“ trati dlhej 3,2 km/150 m v konkurencii 20 pretekárov vyhral Richard Sláma za 27:36 min. pred Martinom Roháčom a tretia skončila Ľuboslava Weissová (všetci ATU Košice).

Na ďalších jednoduchších tratiach si prvenstvá vybojovali: „C“ trať: 2,18 km/75m- Jakub Janšo a „D“ trať: 1,65 km/50m – Alex Gaži (obaja ATU Košice).