Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kyrgios opäť vyvádzal, v Šanghaji bezdôvodne skrečoval zápas

Nick Kyrgios v Číne opäť vyvádzal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. okt 2017 o 17:09

Austrálčan odmietol po stretnutí na túto tému hovoriť s novinármi.

PEKING. Austrálsky tenista Nick Kyrgios ukončil bezdôvodne zápas 1. kola s Američanom Stevom Johnsonom na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (celková dotácia 8 092 625 USD, tvrdý povrch vonku) po tom, čo prehral tajbrejk úvodného setu.

Dvadsaťdvaročný rodák z Canberry odmietol po stretnutí na túto tému hovoriť s novinármi.

"Prečo by sme sa mali zaoberať mojou prehrou? Pozrite sa na to, čo sa stalo pred pár dňami v Las Vegas," povedal na pozápasovej tlačovke Kyrgios, pričom narážal na nedávne udalosti v USA, pri ktorých počas country festivalu zomrelo vinou strelca 59 ľudí a ďalších 500 bolo zranených.

Austrálčan neskôr svoje správanie vysvetlil na sociálnej sieti Twitter. "V posledných dvoch dňoch bojujem so žalúdočnými problémami. Chcel som byť pripravený, bojoval som ako sa dalo, čo bolo podľa mňa vidieť. Ale po strate prvého setu som už nebol dostatočne silný na to, aby som pokračoval, pretože som za posledných 24 hodín nejedol."

Keď toto prehrám, idem domov

Kyrgiosa rozhodilo už v 11. geme niekoľko sporných výrokov čiarových rozhodcov a vyventiloval sa vystrelením dvoch loptičiek mimo dvorca, za čo dostal z empajru varovanie.

Za stavu 5:6 si napokon udržal podanie a o osude prvého setu rozhodoval tajbrejk. Austrálčan v ňom viedol 3:0 aj 4:2, Johnson však znížil na 3:4 a Kyrgios to okomentoval niekoľkými hanlivými výrazmi.

Tie neušli pozornosti hlavnému rozhodcovi, ktorý ho potrestal trestným fiftínom. Známeho burliváka to nenechalo chladným. Podľa austrálskeho serveru ubitennis to okomentoval: "Ak toto prehrám, tak to skrečujem a idem domov."

Johnson za stavu 6:5 v tajbrejku zaservoval esom, na čo Kyrgios rovno zamieril k sieti, aby prekvapenému súperovi podal ruku a bez udania dôvodu zápas skrečoval.

Stalo sa to aj minulý rok

Ani na minuloročnú edíciu turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v Šanghaji nemá Kyrgios dobré spomienky. Bučanie a pískanie z tribún si vyslúžil po tom, keď súboj s Mischom Zverevom "odpochodoval" zjavne bez záujmu uspieť - prehral 3:6, 1:6.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) mu dala najvyššiu možnú sankciu 10 000 amerických dolárov (USD) za nedostatok maximálneho úsilia, 5000 USD za verbálne napadnutie diváka a 1500 USD za nešportové správanie.

Dodatočne na základe vyšetrovania pridala ešte pokutu 25 000 USD a dištanc na osem týždňov s platnosťou do 15. januára 2017.

V druhom prípade však suspendáciu zredukovali na tri týždne do 7. novembra 2016, keďže absolvoval poradenský program u športového psychológa, resp. alternatívu tohto typu schválenú ATP.

Informácie priniesol web tenisovysvet.cz.

Súvisiace články