Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kým jedno družstvo hralo, druhé skórovalo...

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

ŽHKm Zvolen ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)Zvolen/Prešov - Takýto zápas, aký zohralo družstvo prešovskej Šarišanky na zvolenskom

ŽHKm Zvolen ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Zvolen/Prešov - Takýto zápas, aký zohralo družstvo prešovskej Šarišanky na zvolenskom ľade sa len tak ľahko nevidí. Skoro dve tretiny prvoligového hokejového súboja Prešovčanky chvíľami drvili Zvolenčanky, no do skóre sa to vôbec nepremietlo. Prehrou v dueli, v ktorom paradoxne dlho ťahali za kratší koniec víťazky, si hokejistky Šarišanky skomplikovali cestu do prvej štvorice najlepších. "Prehra po takomto priebehu, navyše s tímom, ktorý chce tiež medzi štvoricu najlepších, je vážnym zdvihnutím varovného prsta," tvrdil po návrate zo Zvolena tréner Prešovčaniek Jaroslav Sabol. "Pozíciu sme si pravda skomplikovali, avšak hráme s ním ešte doma. Nuž a na vlastnom ľade si naňho jednoznačne trúfame." Šarišanka i keď od začiatku "tvrdila muziku" už v prvom oslabení inkasovala. Hostia však pokračovali v nápore. Dokonca i v druhej tretine, kedy sa skoro pätnásť minút hralo na "jednu" bránu. Zvolenčanky ale nakoniec dali Prešovčankám poriadnu lekciu z efektívnosti. Kým jedno družstvo (Šarišanka) hralo, druhé (to zvolenské) skórovalo. Domáce vyťažili z minima maximum, ale o tom sa v hokejových análoch už písať nebude...

Prešovčanky hrali v zostave: Frantová Šalatová, Ed. Raková, Jurčenková, Knutová, Tvarúžková, Hamborská Hrišková, Štofaníková, Mihályová Jurčová, Sabolová, Veličková balogová, Er. Raková, Kolcunová Buchová. Jediný úspech hostí zaznamenala Sabolová.

V nasledujúcom siedmom kole prvej hokejovej ligy žien (19. októbra o 19,30 h) hostí ŽHK 2000 Šarišanka Prešov nováčika súťaže z Banskej Bystrice.