Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Kyjev žiada suspendáciu bývalého kapitána Vaščuka za prestup do Spartaku

TASR|10. jan 2003 o 18:56

Kyjev 10. januára (TASR) - Ukrajinský futbalový klub Dynamo Kyjev požiadal vedenie ligy o suspendáciu bývalého kapitána tímu a reprezentačného obrancu ...

Kyjev 10. januára (TASR) - Ukrajinský futbalový klub Dynamo Kyjev požiadal vedenie ligy o suspendáciu bývalého kapitána tímu a reprezentačného obrancu Vladislava Vaščuka, ktorý podpísal prestup do ruského Spartaka Moskva napriek tomu, že mal s Dynamom ešte platný kontrakt. Kyjev podobnú žiadosť adresoval aj Ukrajinskej futbalovej federácii.

Vedenie kyjevského klubu označilo Vaščukovo konanie za "flagrantné porušenie prestupových pravidiel" a prezident Igor Surkis deklaroval nedodržanie Vaščukovej zmluvy platnej do júna 2004. Skúsený obranca porušil kontrakt podľa Kyjevčanov tým, že sa zúčastnil na tréningovom tábore Spartaka v Turecku. Moskovčania s Vaščukom však majú na vec opačný názor: "Vaščuk bol voľným hráčom a teraz je futbalistom Spartaka. Bude ním podľa zmluvy nasledujúcich 5 rokov, či sa to už Kyjevčanom páči, alebo nie," rezolútne skonštatoval hovorca ruského klubu Alexej Zimin. V prípade, že ukrajinské futbalové orgány akceptujú sťažnosť Dynama, Vaščuk nebude môcť hrať za ukrajinskú futbalovú reprezentáciu.

Súvisiace články