Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kvôli výške zaznávaný Richard Jenčík si váži každú sekundu strávenú na ľade

Sportnet|Publikované 21. okt 2004 o 00:00

Košice - Dva z troch košických gólov na zvolenskom ľade strelila v utorok juniorská légia, nemalou mierou tak prispela k remíze 3:3. Útok Jenčík -

Bulík - Dravecký by ešte mohlo hrať v juniorke, veď chlapci majú len devätnásť, no v tíme trénera Gregora si našiel svoje miesto v zostave a aj zápas posledného 14. kola extraligy s vicemajstrom potvrdil, že mladíci nie sú len do počtu. Už v uplynulej sezóne sa hovorilo o ich talente, no dostatok priestoru mal azda len Bulík. Dravecký o čosi menej a Jenčík, ten len k extralige privoňal, no poriadne ju neochutnal. V sezóne 2003/2004 nastúpil len v deviatich stretnutiach, aj to vo viacerých na pár striedaní. Teraz, po 14. kole má na konte osem štartov. Ten posledný - vo Zvolene okorenil gólom, druhým v tejto sezóne. No a pripísal si aj dve asistencie.

Jenčík si predchádzajúcej sezóne musel vypočuť, že so svojou výškou v najvyššej súťaži nemá nárok, no zdá sa, že Gregorovi jeho 175 centimetrov až tak neprekáža. Koniec koncov Bulík má len o tri viac a Dravecký meria 179 cm.

"Na narážky na moju výšku som si musel zvyknúť. Ale presadiť sa dokázali aj nižší hráči ako som ja, tak som sa snažil nebrať si to k srdcu. Viem, že viac už nevyrastiem, tak sa snažím ukázať, že menej centimetrov nemusí byť taký hendikep," vraví Rišo. Mimochodom podobného vzrastu sú aj ďalší jeho spoluhráči -Kroták, Kmiť, Hvila, Bicek a pritom patria medzi opory mužstva. "Presne tak, veď výška nie je všetko. Aj taký hokejisti čo nemajú 190 centimetrov sa dokážu presadiť. Ja sa o to pokúšam zo všetkých síl. Oproti minulej sezóne dostávam viac šancí, každú sekundu na ľade sa snažím využiť čo najlepšie."

Juniorská formácia hrá pokope od domáceho stretnutia s Nitrou. Bývalý spoluhráči, kamaráti a rovesníci z dorastu, či juniorky sa stretli aj v seniorskom tíme Košíc. "Najradšej sme, keď hráme spolu. Musíme svojimi výkonmi presviedčať, že je to správna voľba, len tak môžeme ostať pokope," netají Richard s kým si najviac rozumie. Vie, že v útoku je konkurencia veľká, ak sa uzdravia maródi, tak sa niekomu miesto neujde.

Aj v piatok doma proti Dubnici budú mať mladíci dôvod šarpať sa. Na to, že súper je až na samom dne tabuľky pozerať nehodno. Mementom by malo byť vystúpenie v Skalici. "Hlavne aby sme sa zbytočne netrápili. Najlepšie by bolo dať góly už na začiatku. Potom sa hrá uvoľnenejšie a aj divák sa viac zabaví."

* * *

Richard Jenčík. Narodení: 1.1.1985 Post: útočník Počet odohraných zápasov: 8 Góly: 2 Asistencie: 2 Body: 4 Trestné minúty: 4 Hodnotenie+/-: +3

* * *

Ak to sa stáva

Križanovi na hlavu a potom do bránky

(tt)

Zvolenský brankár Karol Križan na gól, ktorý inkasoval v tretej tretine domáceho vystúpenia proti Košiciam tak skoro nezabudne. V 53. minúte poslal puk na jeho svätiňu - z nemožného uhla - Richard Jenčík. Od betónu, cez rameno putoval až na prilbu v tejto sezóne inak veľmi dobre chytajúceho gólmana a skotúľal sa za Križanov chrbát. "Tak taký kuriózny a šťastný gól som ešte asi nedal," nemrzelo mladého odchovanca Košíc, že Križan sa po ňom musel červenať. "Keď som sa v situácii jeden na jedného ocitol pred Zvolenčanom, tak ma hokejkou stiahol. V páde som ešte buchol do puku a ten potom z hlavy Križana padol do bránky. Najpodstatnejšie však je, že sme si zo Zvolene odviezli bod, lebo po dvoch prehrách sme sa už potrebovali chytiť," dodal R. Jenčík.

Súvisiace články